VZP Point

Upozorňujeme, že z důvodu nutné údržby interních aplikací bude od 11. 11. 2019 do 16. 11. 2019 vždy od 18:30 do 04:00 nedostupná registrace do aplikace Moje VZP. Po tuto dobu mohou být zároveň nedostupné některé části aplikace VZP Point. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Potřebujete nám předat dokument nebo získat informace z našeho informačního systému a nebaví vás kvůli tomu běhat na pobočku? Zaregistrujte se do aplikace VZP Point, který je určen pro zaměstnavatele, poskytovatele zdravotních služeb, instituce, soudní exekutory nebo i zdravotní pojišťovny, kteří mohou využívat tyto služby.  

Nevíte jak na to?

V prvé řadě s námi musíte uzavřít Smlouvu o předávání dat s VZP ČR.

 1. Stáhněte a vyplňte Žádost o zřízení zabezpečené elektronické komunikace, případně i Plnou moc (Plná moc se nevyplňuje v případě, že Uživatelem bude sám statutární zástupce organizace nebo bude Uživatel zastupovat sám sebe) a doručte dokumenty do VZP. Vyplněnou Žádost a případně Plnou moc můžete:
  • buď doručit osobně na pobočku
  • nebo zaslat Českou poštou či do datové schránky i48ae3q.
 2. Na základě těchto dokumentů vám vytvoříme návrh smlouvy. Návrh Smlouvy vždy vyhotovuje VZP, nevyplňujte tedy vzorové smlouvy.
 3. Jakmile obdržíte návrh Smlouvy, přečtěte si ji, a souhlasíte-li, podepsanou Smlouvu doručte do VZP:
  • osobně na pobočku
  • prostřednictvím České pošty,
  • nebo do datové schránky i48ae3q. POZOR datovou schránkou můžete dokumenty zaslat pouze v případě, že budou podepsány zaručeným elektronickým podpisem (pomocí kvalifikovaného certifikátu vydaného akreditovanou certifikační autoritou).
 4. Po podepsání Smlouvy ze strany VZP vám zašleme/předáme Aktivační klíč pro aktivaci vytvořeného přístupového účtu. Aktivační klíč vám zašleme Českou poštou zásilkou do vlastních rukou nebo si ho může osobně vyzvednout na pobočce, kde vám bude vydán na základě ověření totožnosti.

Aktivační klíč vložte do aktivační aplikace, kde si nastavíte své přístupové prostředky. Pak už můžete vstoupit do aplikace a začít s ní pracovat, kdykoli budete potřebovat.