Kontakty

Informační centrum

Naše Informační centrum je určeno pro všechny, kdo potřebují poradit v oblasti veřejného zdravotního pojištění. 

Na vaše telefonické dotazy odpovídáme v pracovních dnech v době od 8.00 do 18.00 hodin

Neradi telefonujete? Zkuste vyřešit svůj problém on-line.

Elektronická komunikace

  • e-mailové dotazy můžete zasílat na adresu: info@vzp.cz

V e-mailu prosíme uveďte svoje jméno a příjmení a zda jste pojištěncem VZP. Pokud bude pro odpověď potřeba vaše identifikace, budete o to požádáni.

  • datová schránka: i48ae3q
  • ePodatelna: podatelna@vzp.cz  (podrobnosti o náležitostech podání)
  • Žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím podávejte do naší datové schránky nebo prostřednictvím e-podatelny.

Využívat také můžete Moje VZP nebo  VZP Point.

Vážení klienti, prosíme, ověřte si před cestou  na pobočku její aktuální úřední hodiny.  Současně prosíme, v komunikaci s námi využívejte přednostně bezkontaktní možnosti. Nejjednodušší je to přes aplikaci Moje VZP a prostřednictvím webových formulářů.

Potřebujete informace ohledně cestování, výsledků prováděných testů, zdravotních potíží, rizikových kontaktů, karantény a dalších témat spojených s koronavirem?

Volejte linku 1221, na vaše dotazy zde odpoví proškolení operátoři. Linka 1221 je dostupná 7 dní v týdnu, pracovní dny: 8.00 – 19.00 hod., víkendy: 9.00 - 16.30 hod.

Další informace naleznete také zde:

Ústředí VZPNaše adresa

Orlická 2020/4,  130 00 Praha 3 - Vinohrady, Česká republika
IČ (identifikační číslo): 41197518
KÓD zdravotní pojišťovny: 111

Potřebujete nám zaslat písemnou korespondenci?

Písemnou korespondenci zasílejte na nejbližší pobočku VZP ve vašem kraji.

Přehledy OSVČ a formuláře, které jsou povinni předávat pojišťovně zaměstnavatelé (Přehled o platbě pojistného zaměstnavatele, Hromadné oznámení zaměstnavatele, Přihláška a evidenční list zaměstnavatele), adresujte laskavě na: VZP ČR, P. O. BOX 111, 586 11 Jihlava.

Žádosti o příspěvky z fondu prevence zasílejte spolu s potřebnými doklady na adresu: VZP ČR, regionální pobočka Praha, Na Perštýně 359/6, 110 01  Praha 1, prostřednictvím aplikace Moje VZP nebo datovou schránkou: i48ae3q.