Výhody a příspěvky

Vyšli jsme vstříc vašim podnětům. Pokud žádost o příspěvek podáte prostřednictvím aplikace Moje VZP, máte čas až do 31. 12. 2023. Pokud máte doklady o úhradě zboží nebo služeb z letošního roku, požádejte si o příspěvky z fondu prevence ještě v tomto roce. V roce 2024 nebude možné tyto doklady akceptovat.

Pohyb

Pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu a prevence nejrůznějších, civilizačních onemocnění, která často vznikají jako “výdobytky” moderní civilizace a s tím spojených zvýšených nároků na výkon, a to i ten pracovní.

Zobrazit příspěvky

Očkování

Očkování patří mezi nejúčinnější preventivní opatření v boji proti infekčním onemocněním, která mají mnohdy velmi vážné následky. Díky němu se každý rok podaří zabránit 2 až 3 milionům úmrtí.

Zobrazit příspěvky

Podpůrné programy

Nabízíme příspěvky diabetikům, celiakům, na nízkobílkovinnou dietu, paruku, zlepšení duševního zdraví nebo na trénink paměti pro seniory, které pomohou zvýšit kvalitu života s nemocí nebo předejít dalším zdravotním komplikacím.

Zobrazit příspěvky

Prevence

Díky včasné diagnóze může být nemoc úspěšně vyléčena. Nabízíme příspěvky na onkologickou prohlídku, vyšetření kožních znamének, vyšetření prsou, odvykání kouření, dentální hygienu a rehabilitační aktivity. Nezapomínejte na prohlídky u lékaře, a to i v případě, kdy se cítíte zdraví.

Zobrazit příspěvky

Dárci

Jako poděkování nabízíme aktivním i neaktivním dárcům krve, plazmy, krevních destiček, kostní dřeně a dárcům orgánů příspěvky, které pomáhají regeneraci těla a podporují zdraví.

Zobrazit příspěvky

K porodu a po porodu

Pro těhotné ženy a maminky do 12 měsíců od porodu, pro nedonošená miminka i příspěvek na nákup potřeb pro miminko.

Zobrazit příspěvky

Příspěvky z Fondu prevence pomohou nejenom s dodržováním zdravého životního stylu nebo předcházení zdravotním komplikacím, ale i se zlepšením kvality života s nemocí. Paleta našich příspěvků je opravdu pestrá: myslíme na diabetiky, na ty, kteří musejí dodržovat speciální dietu i osoby, pro které není návštěva u terapeuta tabu. Maminkám nabízíme například příspěvky na screeningová vyšetření, na pomůcky ke kojení, zakoupení nebo zapůjčení monitoru dechu či spánku.

Z fondu prevence letos nově nabízíme dva nové příspěvky, navázané na pravidelné prohlídky u praktického lékaře nebo na screeningová vyšetření. Díky včasnému odhalení příznaků budoucího onemocnění je léčba pro pacienta méně náročná a vyhlídky na vyléčení jsou výrazně vyšší než při pozdním záchytu nemoci. Návštěva lékaře je důležitá i v případě, kdy se lidé cítí zdraví, aby byla včas odhalena rizika, která potenciálně ohrožují zdraví. Těm, kteří pravidelně absolvují preventivní prohlídku u praktického lékaře, chceme poděkovat příspěvkem na dentální hygienu. Ty, kteří absolvovují screeningová vyšetření, oceníme příspěvkem na rehabilitační aktivity.

Žádost o příspěvek podáte nejjednodušeji prostřednictvím webové aplikace Moje VZP. Prosíme, vždy si pečlivě pročtete podmínky u konkrétního příspěvku, o který máte zájem, a také obecné podmínky pro získání příspěvků z fondu prevence. Seznamte se také s informacemi poskytovanými v souvislosti se zpracováním osobních údajů při čerpání prostředků z fondu prevence. Vše potřebné najdete na této stránce, nebo volejte naši infolinku 952 222 222.

Kontaktovat nás můžete také na e-mailu info@vzp.cz.

Další řadu dalších výhod a slev můžete získat jako členové našeho Klubu pevného zdraví.

SLEVY U PARTNERŮ KLUBU PEVNÉHO ZDRAVÍ

Klub pevného zdraví je benefitní program VZP, který nabízí všem členům slevy na služby a produkty u celé řady smluvních partnerů. Například:

  • až 55 % v optikách na dioptrické brýle, sluneční brýle i kontaktní čočky
  • až 50 % na sonické kartáčky, mezizubní kartáčky, zubní pasty i na dentální hygienu
  • až 30 % na sportovní oblečení a vybavení, chytré hodinky a fitness náramky
  • až 30 % na cestovní pojištění nebo úrazové pojištění
  • až 20 % na vitamíny a doplňky stravy, kosmetické ošetření nebo na kurzy a pomůcky pro zdravé hubnutí
  • a také slevy na zájezdy, knihy, monitory dechu pro miminka, kosmetiku, společenské hry a mnoho dalšího

Zaregistrujte se a využívejte slevy na více než 700 místech po celé České republice. Kompletní nabídku našich partnerů najdete na www.klubpevnehozdravi.cz.