Cestování a pobyt v zahraničí

Jaké jsou nároky českého pojištěnce při čerpání zdravotní péče v zahraničí? Co zaplatí zdravotní pojišťovna a co musí platit sám pacient? Jaké podmínky jsou v jednotlivých zemích EU? Kdy žádat o refundaci vynaložených prostředků? Vystačíme si s průkazem zdravotní pojišťovny, nebo je lépe uzavřít komerční cestovní pojištění? A jak je to s dlouhodobým pobytem v cizině?

Pokud zde nenajdete, co vás zajímá, můžete se poradit na klientských pracovištích VZP a naší infolince 952 222 222 nebo prostřednictvím mailu info@vzp.cz.

Sledujte před vycestováním stránky Ministerstva zahraničních věcí (www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme), kde jsou vyhlášena aktuální doporučení a informace o vývoji v souvislosti s nákazou COVID-19.

Informace týkající se čerpání zdravotních služeb v členských státech Evropské unie poskytuje Kancelář zdravotního pojištění (Kancelář ZP) - dříve Centrum mezistátních úhrad (CMÚ). Je styčným orgánem ČR pro oblast zdravotní péče v rámci zemí EU. Kontakty: tel. 236 033 411, www.kancelarzp.cz, mail info@kancelarzp.cz.

V provozu je také mobilní aplikace s informacemi, které mohou být užitečné nejen pro turisty cestující do států EU, EHP, Švýcarska, Černé Hory, Makedonie, Srbska a Turecka. Aplikaci si můžete stáhnout do svých mobilních telefonů z Google Play (Android) nebo z App Store (iOS).