Moje VZP

Upozorňujeme, že z důvodu odstávky podpůrné služby ve dnech 9. 12. 2021 a 10. 12. 2021 vždy v čase od 18.30 do 04.00 hodin, bude nedostupná registrace do aplikace Moje VZP. Zároveň mohou být nedostupné některé části aplikace VZP Point a B2B, jako např. on-line služby a podkladové služby u interaktivních formulářů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Je Moje VZP pro mě?

Aplikace Moje VZP je pro všechny naše pojištěnce, kteří s námi chtějí komunikovat elektronicky.

Co všechno Moje VZP nabízí?

Pokud se zaregistrujete, můžete mít pod kontrolou své platby zdravotního pojištění, kdykoli si ověřit, zda nemáte nedoplatky na pojistném, nebo projít historii plátců pojistného. Dále máte k dispozici přehled vykázané péče, kde uvidíte, jakou péči a za jakou částku váš lékař pojišťovně vykázal. Moje VZP však slouží i ke komunikaci s námi, takže nám můžete hlásit změny, nebo ztrátu průkazu, podat přehled OSVČ, nebo žádost o příspěvek, aniž byste museli chodit na pobočku. Služby aplikace ale neustále rozšiřujeme. Zaregistrujte do aplikace Moje VZP třeba i celou svoji rodinu a poté z jednoho účtu kontrolujte údaje všech jejích členů.

Jak se zaregistrovat a co k tomu potřebuji?

Prostřednictvím NIA

Pokud máte NIA prostředky, stačí na registrační stránce kliknout na políčko „přihlásit se pomocí NIA“ a registrace i s aktivací proběhne v několika krocích plně on-line během pár minut.

On-line formulářem

Jestliže nemáte možnost využít NIA, otevřete formulář pro on-line registraci a podle uvedených pokynů jej vyplňte.

Po odeslání formuláře bude možné přihlásit se do vašeho účtu, informace v něm budou ovšem anonymizovány, a to zejména z důvodu ochrany osobních údajů. Pro zobrazení požadovaných informací je třeba účet aktivovat. Aktivaci provedete:

  • vložením Aktivačního klíče, který vám obvykle do několika dní (nejdéle pak do 14 dnů) od odeslání žádosti o registraci přijde doporučenou poštovní zásilkou na adresu, kterou jste uvedli v registraci; klíč po přihlášení do Moje VZP vepíšete do příslušného políčka
  • nebo budete vyzváni k návštěvě kterékoli pobočky, kde vám účet na místě aktivujeme na základě předloženého dokladu totožnosti.

Na pobočce

Registrovat se můžete i osobně na kterékoli naší pobočce.

Vstup do Moje VZP Registrace do Moje VZP

Jaké doklady potřebuji, pokud chci v Moje VZP zastupovat svého blízkého?

  1. rodný list (pro zákonné zastoupení dítěte)
  2. rozhodnutí soudu o jmenování opatrovníka (pro zastoupení jiného člena rodiny jako opatrovník)
  3. úředně ověřenou Plnou moc (pro zastoupení například manžela nebo manželky)
    Upozorňujeme, že Plná moc pro zastoupení Pojištěnce v aplikaci Moje VZP musí být udělena na tomto formuláři (případně na dokumentu, který má údaje, obsah i uspořádání shodné s tímto tiskopisem) a vyžaduje úředně ověřený podpis.