Moje VZP

Je Moje VZP pro mě?

Aplikace Moje VZP je pro všechny naše pojištěnce, kteří s námi chtějí komunikovat elektronicky.

Co všechno Moje VZP nabízí?

Pokud se zaregistrujete, můžete mít pod kontrolou své platby zdravotního pojištění, kdykoli si ověřit, zda nemáte nedoplatky na pojistném, nebo projít historii plátců pojistného. Dále máte k dispozici přehled vykázané péče, kde uvidíte, jakou péči a za jakou částku váš lékař pojišťovně vykázal. Moje VZP však slouží i ke komunikaci s námi, takže nám můžete hlásit změny, nebo ztrátu průkazu, podat přehled OSVČ, nebo žádost o příspěvek, aniž byste museli chodit na pobočku. Služby aplikace ale neustále rozšiřujeme. Zaregistrujte do aplikace Moje VZP třeba i celou svoji rodinu a poté z jednoho účtu kontrolujte údaje všech jejích členů.

Jak se zaregistrovat a co k tomu potřebuji?

Prostřednictvím Identity občana

Pokud máte prostředky Identity občana, stačí na registrační stránce kliknout na políčko „přihlásit se pomocí Identity občana“ a registrace i s aktivací proběhne v několika krocích plně on-line během pár minut.

Jestli se chcete přihlásit pomocí datové schránky, tak se můžete podívat na návod Jak se z datové schránky přihlásit do Moje VZP?

On-line formulářem

Jestliže nemáte možnost využít Identitu občana, otevřete formulář pro on-line registraci a podle uvedených pokynů jej vyplňte.

Po odeslání formuláře bude možné přihlásit se do vašeho účtu, informace v něm budou ovšem anonymizovány, a to zejména z důvodu ochrany osobních údajů. Pro zobrazení požadovaných informací je třeba účet aktivovat. Aktivaci provedete vložením Aktivačního klíče, který vám obvykle do několika dní (nejdéle pak do 14 dnů) od odeslání žádosti o registraci přijde doporučenou poštovní zásilkou na adresu, kterou jste uvedli v registraci; klíč po přihlášení do Moje VZP vepíšete do příslušného políčka.

Jak do aplikace zaregistruji své dítě?

Své dítě, nebo opatrovanou osobu můžete do aplikace Moje VZP zaregistrovat až v případě, že již máte zřízený účet sami pro sebe. V takovém případě registraci dítěte provedete po přihlášení přímo v aplikaci Moje VZP bez nutnosti kamkoli chodit. Budete potřebovat pouze rodný list dítěte nebo v případě opatrovnictví soudní rozhodnutí o opatrovnictví. Po vyplnění potřebných údajů vám zašleme notifikační e-mail s informací o průběhu zpracování vaší žádosti.

Vstup do Moje VZP Registrace do Moje VZP

Na pobočce

Registrovat se můžete i osobně na kterékoli naší pobočce.

Jaké doklady vzít sebou na pobočku, pokud chci v Moje VZP zastupovat svého blízkého?

  1. rodný list (pro zákonné zastoupení dítěte)
  2. rozhodnutí soudu o jmenování opatrovníka (pro zastoupení jiného člena rodiny jako opatrovník)
  3. úředně ověřenou Plnou moc (pro zastoupení například manžela nebo manželky)
    Upozorňujeme, že Plná moc pro zastoupení Pojištěnce v aplikaci Moje VZP musí být udělena na tomto formuláři (případně na dokumentu, který má údaje, obsah i uspořádání shodné s tímto tiskopisem) a vyžaduje úředně ověřený podpis.
Vstup do aplikace
Aktivační aplikace
Řešení problémů
Vzory dokumentů
Technické požadavky