Jak se z datové schránky přihlásit do Moje VZP

Přihlaste se ze své datové schránky do aplikace Moje VZP a využívejte plně možnosti elektronické a jednoduché komunikace s VZP.

Přihlášení do Moje VZP je snadné prostřednictvím Identity občana. Následně totiž není nutná registrace do Moje VZP ani osobně na pobočce VZP ani čekání na doručení poštovní zásilky s aktivačním klíčem.

Jak si Identitu občana zřídíte?

Nastavení vaší datové schránky vyberte sekci Možnosti přihlášení - Zřízení Identity občana. Na zobrazené stránce klikněte na tlačítko Přejít na zřízení Identity občana. Než budete přesměrováni na portál Identity občana, budete vyzváni k udělení souhlasu s předáním informací.


Založte si NIA ID


Na zobrazené stránce zvolte možnost NIA ID. Následně vyplňte registrační formulář. Po úspěšném odeslání budete požádání o ověření své e-mailové adresy.


Tím je celý proces zřízení Identity občana dokončen.

Podrobný postup je uveden na Chci založit Identitu občana (gov.cz) v části Pokud nechcete používat mobilní aplikaci, aktivujte si NIA ID.

Nyní se můžete během okamžiku přihlásit do aplikace Moje VZP, kde můžete plně využívat služby a bezpečně komunikovat s VZP. 

Po přihlášení do webové aplikace Moje VZP, nabízíme mimo jiných služeb i možnost podání Přehledu OSVČ prostřednictvím interaktivního formuláře, který všechny dostupné informace sám doplní. Zde vyplníte výši daňového základu OSVČ, zkontrolujete automaticky vyplněné údaje a případně jej doplníte. Formulář je interaktivní a sám následně doplní úhrn zaplacených záloh, spočítá pojistné a případný přeplatek nebo nedoplatek na pojistném.

Zajímá Vás, co dalšího Moje VZP nabízí. Přehled služeb naleznete zde.