Rehabilitační aktivity

1 000 Kč na rehabilitační aktivity

Prevence je základ a ty, kteří na ni dbají, chceme odměnit. Proto dospělí nad 18 let, kteří absolvují preventivní screeningové vyšetření, mohou získat jednorázově 1 000 Kč na rehabilitační a rekondiční aktivity lázeňského typu nehrazené z v.z.p. Jedná se například o masáže, saunu, plavání, solné jeskyně, kryokomory nebo kneippovy chodníky.

Příspěvky na dentální hygienu a rehabilitační aktivity
Upozorňujeme, že o příspěvky na dentální hygienu a rehabilitační aktivity můžete požádat ve chvíli, kdy máte v aplikaci Moje VZP evidovaná potřebná vyšetření podle stanovených podmínek. Lékaři i nemocnice vykazují poskytnutou zdravotní péči až s tříměsíčním odstupem. Pokud absolvujete prevenci nyní, o příspěvek si letos již nemůžete požádat. Opět si o něj budete moci požádat v roce 2024, a to s účtenkou s datem od 1. 1. 2024

Podmínky čerpání

1) obecné

  • absolvování preventivního screeningového vyšetření, tedy kolorektálního screeningu, screeningu děložního hrdla, mamografického screeningu nebo screeningu plic, a to v posledních 24 měsících před datem podání žádosti. Vyšetření musí být vykázána těmito kódy.
  • Pro uznání žádosti o příspěvek nelze předložit jakékoliv jiné potvrzení o absolvování prevence.

2) potřebné dokumenty

  • doklad o zaplacení rehabilitační aktivity s datem uhrazení od 1. 1. 2023 do 31. 12. 2023

Jak žádost podat

  • pouze on-line formulářem, přístupným z aplikace Moje VZPPozor! Aby bylo možné o příspěvek zažádat, je nutné mít v přehledu úhrad zdravotní péče evidováno potřebné vyšetření podle stanovených podmínek. Teprve poté vám aplikace Moje VZP umožní podání žádosti o příspěvek. Upozorňujeme, že lékaři i nemocnice vykazují poskytnutou zdravotní péči až s tříměsíčním odstupem.

Termín podání žádosti

Žádost je nutné podat nejpozději do 31. 12. 2023

Jak příspěvek obdržíte

Bezhotovostně na bankovní účet uvedený na žádosti o příspěvek

Před podáním žádosti se zaregistrujte do aplikace Moje VZP a seznamte se s podrobnými podmínkami čerpání příspěvků z fondu prevence.