Podpůrné programy

Podpůrné programy

Některým onemocněním bohužel nemůžeme předejít. Někteří z nás se s nemocí už narodí, jiní jsou nositeli genetických dispozic. Ve VZP myslíme na všechny naše pojištěnce, a proto nabízíme celou řadu příspěvků, které pomáhají zlepšit kvalitu života s nemocí nebo předcházet dalším zdravotním komplikacím.

Diabetes mellitus

Pojištěncům s diagnózou diabetes mellitus přispíváme až 6 000 Kč.

Více informací

Metabolická onemocnění

V řadě případů metabolických onemocnění je nutné dodržovat speciální dietu. Přispíváme 8 000 Kč celiakům a 12 000 Kč na nízkobílkovinnou dietu

Více informací

Příspěvek na pomůcky při onkologické léčbě nebo alopecii

Pacientům s diagnózou alopecie včetně alopecie způsobené léčbou onkologického onemocnění chceme alespoň trochu pomoci odvrátit negativní vliv na psychiku způsobený ztrátou vlasů.

Více informací

Podpora duševního zdraví

Péče o duševní zdraví je v české společnosti bohužel stále tabu. Přitom více než 7 % české populace trpí úzkostnými poruchami, 5,5 % poruchami nálady z čehož 4 % závažnými depresemi.

Více informací

Trénink/testování paměti pro seniory

Z řady výzkumů vyplývá, že pokud svému mozku nabídnete nové aktivity, čímž se dá bojovat proti následkům Alzheimerovy choroby i jiných typů demencí, které postihují také takzvané kognitivní funkce.

Více informací

Zdravotnické pomůcky

1 500 Kč pro pojištěnce VZP ČR ve věku do 18 let na odlehčené a lehké sádry z plastů, pryskyřice a karbonových vláken.

Více informací