Registrace a obecné informace o B2B

Elektronickou komunikaci s klienty (EKK) považujeme za klíčovou. Zaměřujeme se na její neustálé rozvíjení, a proto jsme zavedli komunikační kanál – B2B –, který umožňuje přímou komunikaci mezi vašimi informačními systémy nebo programy a naším informačním systémem. Vývojáři vytvořili služby na základě standardních protokolů SOAP a AS2. Samotné služby jsou tedy zcela nezávislé na vašem programovém prostředí a operačním systému.

Jak se registrovat?

Pro přístup do B2B musíte:

  • Uzavřít Smlouvu/dodatek o předávání dat (formuláře naleznete zde).
  • POZOR! Služby B2B nejsou aktivovány automaticky, proto o jejich aktivaci musíte při uzavření smlouvy vždy výslovně požádat.
  • Mít ve svém softwaru naimplementovanou podporu B2B. Tuto úpravu je třeba naprogramovat ve vašem informačním systému. To, zda váš software B2B podporuje, či nikoli, vám sdělí jeho dodavatel. Vývojářům aplikačního softwaru na základě žádosti umožňujeme vstup do simulačního prostředí za účelem vývoje a úprav jejich programů tak, aby B2B podporovaly.
  • Vlastnit vhodný elektronický certifikát sloužící k vaší autentizaci a vašemu podpisu zasílaného požadavku.
  • Mít počítač připojený k internetu.

Nejste si jistí, jestli jste uzavřeli Smlouvu/dodatek o předávání dat nebo ji/jej chcete uzavřít?

Využíváte-li Portál VZP a rádi byste měli k dispozici i B2B, kontaktujte pojišťovnu e-mailem na ekk@vzp.cz a uveďte údaje alespoň jednoho zastupovaného subjektu: poskytovatelé zdravotních služeb uvedou IČZ, zaměstnavatelé své IČO nebo ČPP, soudní exekutoři své IČO a instituce své ČSI. Pojištěncům a OSVČ služby B2B nenabízíme.

Nemáte-li přístup do VZP Point ani do B2B, postupujte podle instrukcí pro zřízení přístupu.

Důležité upozornění!

Pro správnou komunikaci pomocí B2B je nutné znát přístupové UID, které se zadává do softwaru. Své UID můžete zjistit po napárování certifikátu v internetovém prohlížeči na adrese https://prod.b2b.vzp.cz/B2BProxy/HttpProxy/StavCertifikatuB2B?sluzba=StavCertifikatuB2B.

S dalšími dotazy se obracejte na e-mail ekk@vzp.cz.