Dárci

Dárci

Všem dárcům krve, plazmy, krevních destiček, kostní dřeně i dárcům orgánů bychom chtěli touto cestou poděkovat. Naprosto nezištně poskytují druhým to nejcennější, co lidské tělo má, a zachraňují tak pro ně neznámé lidské životy. Jako poděkování proto nabízíme aktivním i neaktivním dárcům a dárcům orgánů příspěvky, které pomáhají regeneraci a podporují zdraví.

Darovat krev, plazmu a krevní destičky může každý zdravý člověk, muž či žena ve věku od 18 let, který váží minimálně 50 kg. Krev můžete darovat téměř v každém okresním městě v České republice, nebo kdekoliv na území Evropské unie.

Dárci krve, plazmy, krevních destiček a kostní dřeně

4 000 Kč pro aktivní a 500 Kč pro neaktivní dárce pro jejich regeneraci a podporu zdraví.

Více informací

Dárci orgánů

Dárcům orgánů poskytujeme jednorázově až 10 000 Kč na rehabilitační/rekondiční aktivity lázeňského typu, nákup sportovního vybavení (nikoli oblečení) nebo vitaminů, doplňků stravy a zdravotnických prostředků.

Více informací

Výhodné cestovní pojištění

Nad rámec příspěvků poskytovaných z fondu prevence může bezpříspěvkový dárce krve, plazmy, kostní dřeně, krevních destiček získat od naší dceřiné společnosti Pojišťovna VZP, a. s. výhodné cestovní pojištění.

Více informací