Máme pro vás novou výhodu

5. 8. 2019

Je-li vám už víc než 35 let, můžete získat příspěvek až 3 000 Kč na preventivní onkologické vyšetření absolvované v některém ze spolupracujících pracovišť.

Ilustrační obrázek

Rakovina patří mezi nejčastější příčiny úmrtí a její výskyt s postupujícím věkem většinou stoupá. Pokud je včas odhalena, šance na vyléčení se násobí. Nejúčinnějším bojem s ní je tedy důkladná prevence.

V novém voucherovém programu je počítáno s částkou až 3 000 Kč pro pojištěnce VZP ve věku od 35 let, kteří podstoupí preventivní onkologické vyšetření ve spolupracujícím pracovišti. Příspěvek je poskytován z fondu prevence, a proto není určen pro pojištěnce, u kterých aktuálně probíhá léčba onkologického onemocnění nebo byl již stanoven onkologický nález.

Jak příspěvek získáte? Na vyšetření se objednejte v některém ze spolupracujících pracovišť, aby pro vás mohly být na základě vystaveného voucheru vyčleněny ve fondu prevence příslušné finanční prostředky. Není třeba doporučení praktického lékaře (měl by však od vás následně obdržet lékařskou zprávu o výsledku vyšetření). Seznam pracovišť zapojených do programu je ZDE (bude doplňován podle aktuálního stavu smluv VZP s těmito pracovišti).

Vyšetření je zcela diskrétní, zahrnuje laboratorní a další výkony (např. RTG či ultrazvukové vyšetření) potřebné k odhalení případného karcinomu. Potřebný rozsah vyšetření a jejich cenu stanovují jednotlivá spolupracující pracoviště. Celou částku pak uhradíte přímo ve spolupracujícím pracovišti a obdržíte doklad o úhradě za provedená vyšetření a lékařem vyplněný a potvrzený voucher.

O příspěvek si můžete požádat až po skončení všech vyšetření. Předložit je třeba originál platebního dokladu o úhradě (ne starší než 3 měsíce) a vyplněný, lékařem potvrzený voucher. Doklady můžete zaslat i poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence.

Podrobné podmínky k čerpání příspěvků z fondu prevence naleznete zde.

Připomínáme také, že v rámci prevence onkologických onemocnění nabízí VZP ještě dětem i dospělým příspěvek 500 Kč na vyšetření kožních znamének dermatoskopem v ordinaci lékaře, ženám ve věku 30-45 let (které ještě nemají nárok na plně hrazené screeningové vyšetření) pak příspěvek 300 korun na mamografické nebo ultrazvukové vyšetření prsu.

Všechny potřebné informace o příspěvcích, které můžete v letošním roce získat, najdete na našich webových stránkách zde, nebo se s důvěrou obraťte na naše informační centrum na telefonu 952 222 222.