Odvykání kouření

V rámci prevence kardiovaskulárních a dalších závažných onemocnění můžete získat příspěvek na odvykání kouření:

  • až 1 000 Kč na léčivý přípravek Champix, který je předepisován lékařem na recept, nebo na volně prodejné léčivé přípravky (např. Defumoxan) zakoupené v lékárně (tj. na náhradní léčbu nikotinem v následujících formách: náplasti, pastilky, orodispergovatelný film, ústní spreje, žvýkačky).

Příspěvek je poskytnut po skončení léčby (případně i v době léčby) uskutečněné na doporučení:

  1. ošetřujícího lékaře Centra pro závislé na tabáku (po předložení platebních dokladů na výše uvedené léčivé přípravky),
  2. odborného konzultanta odborného pracoviště České lékárnické komory (po předložení platebních dokladů na volně prodejné léčivé přípravky zakoupené v lékárně),
  3. praktického lékaře a současně od odborného konzultanta odborného pracoviště České lékárnické komory (po předložení platebních dokladů za nákup léčivého přípravku Champix).

O příspěvek lze požádat 1x za 3 kalendářní roky (tj. pokud byl čerpán v roce 2020 nebo 2021, nelze o něj žádat v roce 2022).

Jaké doklady budete potřebovat

  • doklad o zaplacení výše uvedených léčivých přípravků (v den podání žádosti nesmí být starší než 3 měsíce)
  • doporučení léčby závislosti na tabáku potvrzené razítkem a podpisem lékaře a/nebo odborného konzultanta

Před podáním žádosti se prosím seznamte se všemi potřebnými informacemi, které najdete v podrobných podmínkách čerpání příspěvků z fondu prevence.