Mohu podat Přehled OSVČ on-line?

  • Jestliže jste zaregistrovaní ve webové aplikaci Moje VZP, nabízíme možnost přímo v ní přehled podat prostřednictvím interaktivního formuláře, který všechny dostupné informace sám doplní. Podnikatel vyplní své příjmy a výdaje a pak si jen během pár minut zkontroluje automaticky vyplněné údaje, případně je doplní. Formulář je interaktivní a sám následně doplní úhrn zaplacených záloh, spočítá pojistné a případný přeplatek nebo nedoplatek na pojistném.
  • Jestliže máte registraci pro administrativní portál VZP Point, můžete podat Přehled OSVČ on-line jeho prostřednictvím. V navigaci vyberete možnost NOVÉ PODÁNÍ, kliknete na „Přehled o příjmech a výdajích OSVČ“ a tlačítko „Vyplnit formulář“. Formulář vyplníte během pár minut. Jakmile bude zpracován, v záložce „ODESLANÁ PODÁNÍ“ naleznete výsledek jeho zpracování, tedy případně i to, jestli v přehledu nejsou nějaké nesrovnalosti.
    Chcete si přehled pro svoji lepší orientaci vytisknout a založit? Najděte si ho v odeslaných podáních, rozklikněte detail (kliknutím na nadpis) a zadejte tisknout.
  • Pro pojištěnce, kteří jsou zaregistrovaní v Moje VZP, ale ne na VZP Pointu, je nadále funkční i dřívější možnost překliknout v aplikaci Moje VZP do aplikace VZP Point a podat přehled tam.

Pokud je ještě aplikace e-vzp nevyužíváte, zaregistrujte se do Moje VZP, díky čemuž získáte i přístup na administrativní portál VZP Point. Zároveň získáte i další služby, např. informace o stavu svého pojištění a případných nedoplatcích. Při zvolení tohoto způsobu podání je potřeba počítat s lhůtou pro zpracování vaší registrace a zaslání Aktivačního klíče. Poté, co váš účet bude aktivován, pak veškerá následující podání vyřídíte pohodlně, během několika minut.

Související otázky pro téma: Aktuálně pro plátce