Vstup do Moje VZP bez dalšího ověřování? Pomocí uživatelského účtu NIA to možné bude

 26. 2. 2021 | Elektronická komunikace

Od letošního února je VZP zařazena do seznamu poskytovatelů on-line služeb v rámci portálu národního bodu pro identifikaci a autentizaci, čímž umožní svým pojištěncům snadnou registraci i přístup do aplikace Moje VZP bez přístupových prostředků pojišťovny (jméno, heslo, SMS).

Pokud klient bude vlastnit prostředky Národní identitní autority (NIA), nebude se již muset pro ověření totožnosti osobně dostavovat na některou z poboček VZP, ani čekat několik dnů na doručení poštovní zásilky s aktivačním klíčem. Do svého účtu v Moje VZP se jednoduše připojí během chvilky.

K přihlášení či registraci do Moje VZP budou moci pojištěnci využít různé identifikační prostředky, jejichž poskytovatelé získali akreditaci a jsou napojeni na národní bod. Jedním z nich je NIA ID, který můžete získat, pokud máte jako fyzická osoba nebo jako OSVČ zřízenou datovou schránku. NIA ID však není jediným identifikačním prostředkem, které jsou v rámci Národní identitní autority nabízeny. Jejich získání však není v kompetenci VZP ČR. Pokud o tento způsob přístupu do našich aplikací máte zájem, najdete více informací na webových stránkách eIdentity, provozovaných Ministerstvem vnitra, kde si vyberete prostředek vhodný právě pro vás.