Může mi VZP pomoci s hledáním zubaře?

Ano. Pomoci vám můžeme na pobočce, kde vám vyhledají v seznamu smluvních partnerů VZP dostupné zubní lékaře a předají kontakt na ně. Lékař uvedený ve zmíněném seznamu by vás neměl odmítnout převzít do trvalé péče; v opačném případě byste si měl vyžádat písemné vyjádření se zdůvodněním odmítnutí. Pak může pracovník VZP tohoto lékaře případně kontaktovat a snažit se o nalezení optimálního řešení konkrétního problému.

Každému k dispozici je také seznam zubních lékařů, kteří přijímají do své péče nové pacienty, jak ho zveřejňuje Česká stomatologická komora na svých webových stránkách www.dent.cz. Seznam je členěn podle místa a smluvní pojišťovny. Odkaz na tento seznam zubařů najdete i na webových stránkách VZP (www.vzp.cz/szz), spolu s přehledem zubních pohotovostí a smluvních zdravotnických zařízení, která poskytují stomatochirurgickou péči.

K tomu, aby klienti VZP neměli problémy s hledáním zubního lékaře, se snažíme přispět i bonifikací zubních lékařů. V červenci 2019 jsme zavedli program VZP PLUS – STOMATOLOGIE, jehož součástí je mimo jiné jednorázová bonifikace lékaře za registraci nového pacienta. Už jen za první čtyři měsíce díky tomuto programu našlo nového zubaře 11 611 pojištěnců, kteří do té doby nebyli registrovaní. Program pokračuje i nyní, a protože jeho součástí je také bonifikace za pravidelnou péči o registrované pacienty, měla by se postupně zlepšovat nejen dostupnost, ale i kvalita stomatologických služeb poskytovaných pacientům - klientům VZP.

Související otázky pro téma: Zdravotní péče