Mohu podat Přehled OSVČ on-line?

  • Jestliže jste zaregistrovaní ve webové aplikaci Moje VZP, nabízíme možnost přímo v ní přehled podat prostřednictvím interaktivního formuláře, který všechny dostupné informace sám doplní. K vyplnění můžete využít jednoduchý návod. Vyplníte výši daňového základu OSVČ a pak si jen během pár minut zkontrolujete automaticky vyplněné údaje, případně je doplníte. Formulář je interaktivní a sám následně doplní úhrn zaplacených záloh, spočítá pojistné a případný přeplatek nebo nedoplatek na pojistném.
  • Jestliže máte registraci pro administrativní portál VZP Point, můžete podat Přehled OSVČ on-line jeho prostřednictvím. V navigaci vyberete možnost NOVÉ PODÁNÍ, kliknete na „Přehled o výši daňového základu OSVČ“ a tlačítko „Vyplnit formulář“. Formulář vyplníte během pár minut. Jakmile bude zpracován, v záložce „ODESLANÁ PODÁNÍ“ naleznete výsledek jeho zpracování, tedy případně i to, jestli v přehledu nejsou nějaké nesrovnalosti.
    Chcete si přehled pro svoji lepší orientaci vytisknout a založit? Najděte si ho v odeslaných podáních, rozklikněte detail (kliknutím na nadpis) a zadejte tisknout.
  • Pro pojištěnce, kteří jsou zaregistrovaní v Moje VZP, ale ne na VZP Pointu, je nadále funkční i dřívější možnost překliknout v aplikaci Moje VZP do aplikace VZP Point a podat přehled tam.

Pokud je ještě aplikace e-vzp nevyužíváte, zaregistrujte se do Moje VZP, díky čemuž získáte i přístup na administrativní portál VZP Point. Zároveň získáte i další služby, např. informace o stavu svého pojištění a případných nedoplatcích. Po odeslání žádosti prostřednictvím formuláře pro on-line registraci je potřeba počítat s lhůtou pro zpracování vaší registrace do Moje VZP a zaslání Aktivačního klíče. Pokud ale máte NIA prostředky, stačí na registrační stránce kliknout na políčko „přihlásit se pomocí NIA“ a registrace i s aktivací proběhne v několika krocích plně on-line během pár minut.

Související otázky pro téma: Elektronická komunikace