Dentální hygiena

Příspěvek za absolvování preventivní prohlídky u praktického lékaře:

1 000 Kč na dentální hygienu

Pro klienty, kteří dbají o své zdraví a pravidelně docházejí na preventivní prohlídky ke svému praktickému lékaři, jsme připravili příspěvek 1 000 Kč na dentální hygienu. Rádi bychom tak ocenili zodpovědný přístup ke zdraví, který v důsledku pomáhá všem.

Pokud jste za posledních 24 měsíců absolvovali preventivní prohlídku u praktického lékaře pro dospělé nebo praktického lékaře pro děti a dorost (nikoliv preventivní prohlídku ani pravidelnou prohlídku u stomatologa), požádejte si o příspěvek v aplikaci Moje VZP.

V případě, že jste na preventivní prohlídce u praktického lékaře dosud nebyli, doporučujeme ji nejdříve absolvovat a až následně řešit termín dentální hygieny. Vykázání a zaevidování poskytnuté zdravotní péče lékařem či nemocnicí trvá až 3 měsíce, a proto je vhodné se na dentální hygienu objednat například až měsíc po absolvování preventivní prohlídky. O příspěvek je možné žádat jen s dokladem o úhradě dentální hygieny, který v době podání žádosti není starší než 3 měsíce.

Příspěvek 1 000 Kč na dentální hygienu poskytujeme všem našim pojištěncům od 1 roku.

Čerpání příspěvku můžete rozložit maximálně do dvou žádostí za rok. (Je-li výše příspěvku 1 000 Kč, lze zažádat jednorázově o celých 1 000 Kč, nebo například o 600 Kč a následně o 400 Kč.)

Jsou akceptovány platební doklady s datem úhrady od 1. 1. 2024, které při podání žádosti nesmí být starší než 3 měsíce od data úhrady (při více platebních dokladech nesmí být datum úhrady posledního platebního dokladu starší než 3 měsíce od data úhrady).

POZOR! Žádat lze pouze prostřednictvím aplikace Moje VZP z důvodu automatické kontroly absolvování preventivní prohlídky u praktického lékaře.


Podmínky čerpání

1) obecné

 • výše příspěvku se odvíjí od částky na předložených platebních dokladech uhrazených v roce 2024
 • pro klienty starší 18 let platí podmínka absolvování preventivní prohlídky u praktického lékaře pro děti a dorost nebo preventivní prohlídky u praktického lékaře, a to v posledních 24 měsících před datem podání žádosti (tato podmínka neplatí pro děti ve věku 1–18 let)
  Prohlídky musí být pojišťovně vykázány pod kódem
  • 01021 – komplexní vyšetření praktickým lékařem nebo
  • 01022 – opakované komplexní vyšetření praktickým lékařem nebo
  • 02031 – komplexní vyšetření praktickým lékařem pro děti a dorost (dítě nad 6 let) nebo
  • 02032 – opakované komplexní vyšetření praktickým lékařem pro děti a dorost (dítě nad 6 let)

  2) věk

  • příspěvek je určen klientům od 1 roku
  • splnění podmínky věkové hranice je posuzováno k datu podání žádosti

  2) na co se příspěvek nevztahuje

  • provedení částečné dentální hygieny stomatologem v rámci hrazené zdravotní služby
  • zákroky, výrobky a materiál v rámci ošetření u stomatologa
  • nákup přípravků pro dentální hygienu (např. zubní a mezizubní kartáčky, zubní pasty, ústní vody apod.)
  • bělení zubů

  3) potřebné dokumenty

  • doklad o zaplacení dentální hygieny
  • výše příspěvku se odvíjí od částky na předložených platebních dokladech uhrazených v roce 2024

  Jak žádost podat

  • pouze online formulářem přístupným z aplikace Moje VZPPozor! Aby bylo možné o příspěvek zažádat, je nutné mít v přehledu úhrad zdravotní péče evidováno potřebné vyšetření podle stanovených podmínek. Teprve poté vám aplikace Moje VZP umožní podání žádosti o příspěvek. Upozorňujeme, že celý proces, od vykázání poskytnuté zdravotní péče lékařem i nemocnicí až po její zaevidování, trvá až 3 měsíce.

  Termín podání žádosti

  Žádost je možné podat do 31. 12. 2024.

  Před podáním žádosti se zaregistrujte do aplikace Moje VZP a seznamte se s podrobnými podmínkami čerpání příspěvků z fondu prevence.