Máte problémy s certifikátem VZP Point?

Jak vygenerovat veřejnou část certifikátu?

Vy sami si můžete vygenerovat veřejnou část vašeho nového certifikátu následujícím způsobem:

 1. Otevřete si prohlížeč Internet Explorer » V řádku nabídek, zvolte Nástroje » Možnosti Internetu »Obsah »Certifikáty » Osobní.

  Objeví se vám okno se všemi nainstalovanými certifikáty:


  UPOZORŇUJEME, že pokud zde svůj nový/aktuální certifikát nevidíte, nemáte jej nainstalovaný ve svém PC!

 2. Certifikát, který chcete vyexportovat, označte (jedním kliknutím myší zmodrá). Následně se pod oknem aktivuje tlačítko Exportovat (Export již probíhá za pomoci průvodce).

  Průvodce exportem certifikátu:

  Další » Exportovat soukromý klíč » Ne, neexportovat soukromý klíč » Další »Formát souboru pro export » Binární X.509, kódování DER (*.cer) » Další » Soubor pro export - Vybrat místo pro soubor » (zvolte například Plochu) » a soubor pojmenovat (certifikát pojmenujte např. vzp nebo certifikát) » Další »Dokončení Průvodce exportem certifikátu » Dokončit.

 3. Nakonec se zobrazí tabulka, kde je uvedeno, zda export proběhl úspěšně.

Jak zaregistrovat nový certifikát do systému e-VZP prostřednictvím kontaktního formuláře?

Aniž byste museli exportovat veřejnou část certifikátu nebo kontaktovat pracovníka VZP, můžete snadno a rychle zaregistrovat svůj nový certifikát do systému e-VZP.

Jak na to?

 1. Zadejte adresu https://point.vzp.cz nebo https://mujucet.vzp.cz.
 1. Zvolte Přihlásit se certifikátem a vyberte svůj nový (obnovený) certifikát, kterým chcete přistupovat. 2. Klikněte na odkaz kontaktní formulář. 3. Vyplňte požadované údaje, které jsou nutné pro správnou identifikaci a přiřazení certifikátu. 4. Klikněte na Odeslat požadavek.

Jakmile dojde ke zpracování požadavku, budete okamžitě informováni na e-mail, uvedený u Vašeho účtu.

Pokud si přejete obnovený certifikát zaregistrovat i pro B2B, je potřeba to také dopsat do kolonky Dodatečné informace o problému.

Související otázky pro téma: Elektronická komunikace