Jak se můžu přihlašovat do aplikací e-VZP pomocí jména, hesla a SMS kódu, když dosud přistupuji pouze certifikátem?

Pokud se do aplikací e-VZP přihlašujete pouze na základě certifikátu a chcete mít možnost přistupovat i prostřednictvím jména, hesla a SMS kódu, můžete si heslo sami vygenerovat během několika málo minut.

Jak na to?

  1. Přihlaste se do VZP Pointu pomocí platného certifikátu, který máte u nás zaregistrován.
  2. Otevřete nabídku pro uživatele (tlačítko s postavičkou a jménem uživatele). 
  3. Z nabídky vyberte „Nastavení“ a následně klikněte na „Upravit účet“.
  4. V části KONTAKTNÍ ÚDAJE zkontrolujte e-mailovou adresu a telefonní číslo. Pokud údaje nesouhlasí nebo je u nich uvedena informace o tom, že nejsou ověřeny, změňte či ověřte je pomocí odkazů Upravit. Návod jak upravit telefonní číslo, e-mail.
  5. V případě, že KONTAKTNÍ ÚDAJE jsou správné a není vyžadováno jejich ověření, klikněte na odkaz „Nastavit heslo“. Heslo si zvolte dle své libosti, ale i uvedených bezpečnostních podmínek.
  6. Následně klikněte na tlačítko „ODESLAT OVĚŘOVACÍ KÓD“ – na číslo mobilního telefonu uloženého v kontaktních údajích bude zaslána SMS s ověřovacím kódem, který vložte do pole Ověřovací kód a klikněte na tlačítko „ULOŽIT HESLO“.
  7. Pokud zadání ověřovacího kódu proběhlo bez komplikací, pak je heslo nastaveno a nyní můžete pro přihlašování využívat nový přístupový prostředek: jméno (e-mailová adresa) heslo (které jste si nyní nastavili) a SMS kód, který budete dostávat při každém pokusu o vstup do aplikací e-VZP.

Související otázky pro téma: Elektronická komunikace