VZP přidá klientům na očkování proti žloutence. A nejen těm zaplaveným

 4. 6. 2013 | Tiskové zprávy

Povodně, které zasáhly Českou republiku, se dotkly i nemalé části z více než šesti milionů klientů VZP. Protože jde o extrémně rizikovou situaci, kdy více než jindy hrozí šíření infekcí, rozhodla se VZP zajistit pro většinu svých klientů možnost zvýhodněného očkování proti žloutence typu A. Kromě výhodné ceny za vakcínu navíc budou moci získat přímo finanční příspěvek až 1300 korun.

V prvé fázi teď VZP odstartovala program Neriskuj žloutenku určený dětem, kterým už byly dva roky, ale ještě nedovršily sedm let věku. Před očkováním si rodiče dítěte musí vyzvednout na kterékoliv z poboček VZP voucher. Po aplikaci první dávky si pak rodič nebo zákonný zástupce může opět na kterékoliv pobočce pojišťovny vyzvednout příspěvek 750 korun. Tato akce potrvá do konce roku či do vyčerpání finančního limitu.

V další fázi se VZP chystá program rozšířit i pro mládež a dospělé. Pojištěnci od 16ti let budou mít při očkování proti hepatitidě A nárok na příspěvek 850 korun. Klientům od 24 let pak při očkování vakcínou, která je účinná současně proti žloutence typu A i B, bude VZP vyplácet příspěvek dokonce 1300 korun. Termín, od kterého tato fáze začne, zveřejní VZP v nejbližších dnech na svých webových stránkách.

Děti do 15 let mohou již teď využívat možnost získání příspěvku 500 korun na jakékoliv očkování v rámci preventivního programu Zdravá rodina.

Důležité je, že nabídka se vztahuje na všechny klienty VZP, a to bez ohledu na to, zda a v jaké míře byli obětí záplav. Obavy z šíření infekčních chorob považuje pojišťovna za pochopitelné i tam, kde velká voda přímo neudeřila, ale lidé i tam přesto vnímají žloutenku jako potenciální hrozbu.

Informace o možnostech čerpání příspěvků najdou klienti VZP buď na webu vzp.cz nebo se mohou poradit na kterékoliv z více než 180 poboček pojišťovny.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí