Už 80 dětských koutků. VZP myslí na rodiče s dětmi

 9. 4. 2013 | Tiskové zprávy

Už osmdesát dětských koutků má na svých pracovištích v celé republice Všeobecná zdravotní pojišťovna. Právě v těchto dnech je dokončila v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Rodiče s dětmi tak mohou nerušeně vyřešit všechny své záležitosti. Vybudování dalších dětských koutků na různých místech se plánuje na nejbližší dobu. VZP tímto vychází vstříc maminkám s malými dětmi.

V působnosti královéhradecké regionální pobočky VZP, která obhospodařuje kromě Královéhradeckého kraje i Pardubický kraj, došlo v těchto dnech k dokončení dětských koutků na všech pracovištích v regionu. Jejich velikost se liší podle volných prostorů, ale vždy obsahují alespoň malířský stojan s křídami a pár hraček.

Další regionální pobočky nezůstávají pozadu. V působnosti ústecké regionální pobočky (Ústecký a Liberecký kraj) mají deset dětských koutků, v moravskoslezském regionu (Moravskoslezský, Zlínský a Olomoucký kraj) jsou dokončeny dětské koutky na 24 pracovištích VZP z celkových 43. V plzeňském regionu (Plzeňský, Karlovarský a Jihočeský kraj) jsou zatím tři nové koutky pro děti a další čtyři se plánují. V rámci jihomoravské regionální pobočky (Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina) jsou v 11 pobočkách. V Praze a středních Čechách je celkem instalováno již 11 dětských koutků.

Maminky si koutky pochvalují. „Je to dobrý nápad, Adámek si měl kde malovat, než jsem vše vyřídila,“ řekla Pavla Hrušková z Prahy, která byla na jednom z pracovišť v hlavním městě s pětiletým synem. Dětské koutky usnadňují práci jak rodičům, tak pracovníkům poboček a zároveň zpříjemňují dětem čas, který musí na pobočce strávit. Všeobecná zdravotní pojišťovna věří, že díky dětským koutkům bude návštěva poboček pro všechny klienty klidnější a příjemnější.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí