Oznámení ztráty průkazu a žádost o nový vyřídíte on-line

12. 11. 2020

Pro naše klienty jsme připravili pohodlný, rychlý a jednoduchý způsob pro oznámení ztráty průkazu a podání žádosti o průkaz nový.

Ilustrační obrázek

On-line formulář na adrese moje.vzp.cz/ztrata-prukazu mohou využít všichni naši klienti, nejen ti, kteří se již registrovali do aplikace Moje VZP. Neregistrovaní jen budou muset ve formuláři zodpovědět několik autorizačních otázek, abychom věděli, že s námi opravdu komunikuje oprávněná osoba. Naopak těm, kdo jsou registrovaní v Moje VZP, stačí jen kliknout na tlačítko „Přihlásit se“.

Připomínáme, že ztrátu průkazu musíte neprodleně oznámit pojišťovně, nejpozději do 8 dnů.

On-line formulář žádosti o vystavení průkazu zároveň slouží k nahlášení ztráty. Náhradní doklad pak dostanete do e-mailu nejpozději do 2 pracovních dnů. Má sice dobu platnosti omezenou na 3 měsíce od data vystavení, ale můžete se jím prokazovat stejně jako plastovou kartičkou jak u lékaře v Česku, tak i při cestě do zahraničí. A až pro vás bude vyrobený plastový průkaz, vyzvednete si ho na pobočce, nebo vám přijde poštou – podle varianty předání, kterou ve formuláři vyplníte (jen dočasně je nyní vzhledem k nouzovému stavu zrušena možnost objednání kartičky k osobnímu vyzvednutí).

Pro nahlášení ztráty samozřejmě můžete nadále využívat další distanční možnosti: naši infolinku 952 222 222 nebo mail info@vzp.cz.