Heslo do VZP Pointu si můžete sami vygenerovat během několika minut

  27. 3. 2018

Ilustrační obrázek

Přistupujete do aplikace VZP Point stále pouze na základě certifikátu a chtěli byste mít možnost se do ní dostat i prostřednictvím jména, hesla a SMS kódu? Získání tohoto přístupového prostředku nebylo nikdy jednodušší. Heslo si jako přihlášený uživatel nyní nastavíte během několika minut ve svém profilu.

Jak na to?

Pokud se rozhodnete využívat jméno, heslo a SMS kód, nemusíte nikam chodit ani volat, nebudeme vám posílat ani žádnou zásilku. Vše si sami jednoduše zajistíte přímo v aplikaci VZP Point. Pro vstup do aplikace pak budete moci využívat oba přístupové prostředky, podle toho, jak to vám samotným bude vyhovovat.

Proč přejít na kombinaci jména, hesla a SMS kódu?

  • Tyto přístupové prostředky platí neomezeně, nemusíte tak stále hlídat vypršení platnosti certifikátu.
  • Jméno, heslo a SMS kód vám zajistí přístup z jakéhokoli PC.
  • Pokud heslo zapomenete, nastavíte si jednoduše nové.

Výběr přístupového prostředku je zcela na uživateli, ale dle certifikačních podmínek akreditovaných CA, některých prováděcích předpisů a předpisů Evropské unie, které jsou závazné i pro Českou republiku, není vlastník certifikátu oprávněn používat kvalifikovaný certifikát pro autentizaci. Všechny klienty, kteří kvalifikovaný certifikát pro přístup do aplikací e-VZP využívají, proto upozorňujeme, že pokud se situace pro používání kvalifikovaných certifikátů bude měnit v závislosti na uvádění zákonných norem do souladu s předpisy Evropské unie, jsme povinni tyto změny akceptovat.