VZPoura úrazům

VZPoura úrazůmJiž ve školním roce 2015/2016 přišla VZP s originálním projektem VZPoura úrazům, zaměřeným na prevenci dětských úrazů a nehod. Tato netradiční forma edukace má velmi pozitivní ohlas, a tak projekt pokračuje i letos.

Projekt je založen na edukačních setkáních žáků základních a středních škol s hendikepovanými pracovníky VZP. Tito lidé jsou sami po úrazu upoutáni na invalidní vozík nebo se s následky úrazu celoživotně potýkají. Z vlastní zkušenosti tak dobře vědí, jaké je to žít s trvalými následky po vážném zranění, a dokážou svou zkušenost předat dětem. V rámci školních besed se studenti neotřelou formou seznámí s problematikou úrazů, s rizikovostí určitých životních situací a poučí se o tom, jak lze vhodnými preventivními opatřeními omezit rizika úrazů na minimum.

Podrobné informace najdete na speciálních internetových stránkách projektu www.vzpoura-urazum.cz. Dočtete se zde například i to, jak má vypadat správně poskytnutá první pomoc při úrazu, zlomenině, popáleninách, jak postupovat při resuscitaci, nebo jak ošetřit krvácení.