VZP zahájila pilotní provoz modernější aplikace EP2 – Workspace

18. 1. 2021

Začátkem ledna 2021 zahájila Všeobecná zdravotní pojišťovna pilotní provoz 1. etapy nové, modernější aplikace EP2 – Workspace pro své smluvní partnery.

Ilustrační obrázek

Pilotní provoz pro 1. etapu potrvá do konce měsíce ledna. Následně na něj naváže etapa druhá, která přinese ještě lepší uživatelský komfort. Druhá etapa bude dokončena na konci měsíce března 2021.

O plánované modernizaci jsme vás informovali v aktualitě už v průběhu října a prosince. Důvodem tohoto kroku byl přechod do nezávislého prostředí HTML5, který snižuje závislost na operačním systému, prohlížeči a platformě Adobe Flash Player při zachování stávajících funkcionalit aplikace. Nová aplikace bude plně podporovat provoz na současných verzích operačních systémů MS Windows 10 a macOS Catalina 10.15 s instalací Adobe Acrobat Reader DC – Continuous Release | Version 2020.013.20066. Provoz na nižších verzích operačních systémů není podporován a může znamenat bezpečnostní riziko. Webový prohlížeč musí být certifikován pro podporu HTML5. Doporučujeme aktuální verze MS Edge a Google Chrome, pro tyto prohlížeče poskytujeme technickou podporu aplikace.

Smluvní partnery, kteří používají hromadné podepisování, upozorňujeme, že z důvodu zajištění odpovídající podpory a maximální bezpečnosti bude možné doplněk pro tuto funkcionalitu instalovat pouze v prostředí MS Windows. VZP ČR podporuje instalaci pod operačním systémem Microsoft Windows 10 a prohlížeči Google Chrome, nebo MS Edge.

Informace o registraci a přihlášení do aplikace včetně jednoduchého pomocníka pro aplikaci a také důležité náležitosti pro správné fungování aplikace naleznete na webových stránkách VZP v článku EP2 Workspace v sekci e-VZP.

Aplikace vám umožní vytvářet, editovat a podepisovat smluvní dokumenty s VZP ČR bezpečně a efektivně. Věříme, že se vám s touto novinkou bude lépe pracovat.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím e-mailu ep2w_sml@vzp.cz.