VZP nabízí mimořádné výhody do konce července

20. 5. 2013

Ilustrační obrázek

Klientům VZP ČR se nově nabízí možnost získat mimořádné finanční příspěvky na různé preventivní aktivity. Jedná se o časově omezenou akci, která s platností do 31. 7. 2013 výrazně rozšiřuje programy Zdravý život a Zdravá rodina.

Až 1 500 Kč mohou nyní klienti VZP, kteří jsou členy Klubu pevného zdraví, získat do konce července díky rozšíření programu Zdravý život, a to aniž by museli mít nasbíraný příslušný počet bodů. Příspěvek v celkové výši 1 500 Kč dostanou na absolvovaná preventivní onkologická vyšetření (mamografie nebo ultrasonografie prsou doporučená lékařem, vyšetření na okultní krvácení, vyšetření a ošetření kožních znamének), na dentální hygienu nebo na vyšetření štítné žlázy u těhotných, které není hrazené ze zdravotního pojištění.

Až 500 Kč nabízí VZP ve stejném období ještě navíc bezpříspěvkovým dárcům krve a kostní dřeně (pokud od 1. 1. 2013 darovali kostní dřeň nebo alespoň jednou krev) na wellness pobyty, masáže, permanentky (nebo alespoň 3 zakoupené vstupenky) na pohybové aktivity typu posilovna, pilates, zumba, cvičení proti bolestem zad, plavání apod., nebo na relaxační, ozdravné aktivity typu solná jeskyně, sauna, kryoterapie, případně na kurzy zaměřené na zdravý životní styl apod.

Až 1 000 Kč obnáší mimořádné rozšíření programu Zdravá rodina. Rodiče mají na výběr jednu z pěti variant nač čerpat tento příspěvek. Pro děti do 15 let je možno si nechat částku do výše 1 000 Kč proplatit na základě dokladu o zaplacení pohybových aktivit (například sportovní hry, aerobic, cvičení rodičů s dětmi, moderní tanec, rytmika, jóga), nebo prázdninových letních táborů, táborů s pohybovými aktivitami a letních příměstských táborů pro školáky. Rodiče miminek narozených od letošního 1. ledna mohou příspěvek využít na zakoupený monitoring dechu, nebo na pomůcky ke kojení, nebo na digitální chůvu.

Na webu www.vzp.cz/vyhody nebo na kterémkoli klientském pracovišti VZP se můžete seznámit nejen s přesnými podmínkami pro získání těchto mimořádných časově omezených příspěvků, ale ještě s dalšími výhodami, které letos VZP svým klientům poskytuje.

Kreditní program Zdravý život je určen členům Klubu pevného zdraví VZP, program Zdravá rodina dětem do 15 let. Oba programy jsou vyhlašovány již řadu let a bývají v průběhu roku doplňovány mimořádnými bonusovými akcemi. Klienti VZP je dobře znají, v loňském roce si požádalo o příspěvky v rámci Zdravého života (včetně bonusů) celkem 209 557 lidí, příspěvek v rámci Zdravé rodiny dostalo celkem 168 965 dětí. Letos mělo zatím nasbíraný potřebný počet bodů na příspěvek necelých 10 tisíc členů KPZ, příspěvek pro děti si do poloviny května nechalo proplatit téměř 29 tisíc rodičů. Standardní podmínky zmíněných programů najdete na www.vzp.cz/zdravy-zivot a www.vzp.cz/zdrava-rodina.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí