VZP již podruhé generálním partnerem projektu BLESK ORDINACE

  13. 9. 2021

Ilustrační obrázek

VZP letos znovu podpoří projekt deníku Blesk, který je založen na spolupráci s regionálními nemocnicemi s cílem přivést lidi k prevenci. Letošní ročník proběhne v měsících září a říjnu v šesti městech. Na náměstích vyrostou provizorní ordinace, v nichž si budou moci lidé bez předchozího objednání nechat lékaři zkontrolovat například znaménka, zrak nebo se poradit o lécích, které užívají.

VZP si je vědoma potřeby vést lidi k zodpovědnosti za své zdraví a nabádat je všemožnými formami k prevenci. V loňském roce absolvovalo preventivní prohlídku nejméně pacientů starších 50 let za poslední 3 roky. Negativní trend lze přisuzovat pandemii covid-19. I přes výzvy lékařů, aby pacienti nezanedbávali své zdraví a na preventivní vyšetření docházeli, se jich v roce 2020 dostavilo na prohlídku přibližně o 100 tisíc méně než v roce 2019. Právě proto VZP tento projekt, který zpřístupní prevenci i těm, kdo nemají možnost se jí běžně zúčastnit, podporuje.

Projekt začal akcí 8. září v Pardubicích, postupně se v následujících týdnech představí v Liberci, Ústí nad Labem, Brně, Ostravě a v Praze. VZP se všude bude prezentovat informačním stánkem. Akce proběhnou vždy odpoledne od 12 do 18 hodin. Po celou dobu bude na pódiu organizovaný program, v jehož průběhu vystoupí zástupci top managementu VZP. Prostor k propagaci dostane i projekt VZPoura úrazům, který vznikl v roce 2015. Přítomným jej představí naši ambasadoři.

Jaká vyšetření budou poskytována?

Provizorní ordinace nebudou pokaždé stejné, záleží na partnerských nemocnicích, jaké odborníky do terénu vyšle. Nicméně všude budou moci zájemci podstoupit vyšetření mateřských znamének, zraku, tlaku, plic a diabetu. Na žádné z akcí nebude chybět poradna zaměřená na užívání léků. Odborníků však bude na akcích celá řada. Někde poradí s odvykáním kouření, jinde poskytnou informace, jak včas rozpoznat mozkovou příhodu. Odpolednem budou provázet moderátoři Eva Decastelo a Bořek Slezáček.

Kdy a kde se uvidíme?

  • Pardubice, Perštýnské náměstí 8. 9.
  • Liberec, Náměstí Dr. E. Beneše 14. 9.
  • Ústí nad Labem, Mírové náměstí 22. 9.
  • Brno, Náměstí Svobody 29. 9.
  • Ostrava, Masarykovo náměstí 6. 10.
  • Praha, Karlovo náměstí (jižní část - park nejblíže nemocnici) 13. 10.
Kdy: 08.09.2021 8:00:00 - 13.10.2021 18:00:00
Kde: Mírové náměstí, Ústí nad Labem