Dopisy k vyúčtování roku 2018 zasíláme přednostně na VZP Point

20. 2. 2019

V souladu s vyhláškou č. 353/2017 Sb., o stanovení hodnot bodu, výše úhrad hrazených služeb a regulačních omezení pro rok 2018, a uzavřenými úhradovými dodatky jsme zahájili postupné vyúčtování jednotlivých segmentů poskytovatelů.

Ilustrační obrázek

Stejně jako v minulém roce budeme dopisy přednostně distribuovat do Schránky ve VZP Pointu. Tento způsob distribuce je letos nově použit i pro dopisy k navýšení úhrad stomatologům za vystavené elektronické recepty, na základě kterých byl proveden výdej léčivých přípravků lékárnou. Rovněž tak předání referenčních hodnot na rok 2019, vč. komplementárních odborností, proběhne přednostně na VZP Pointu. Uživatelé VZP Pointu zastupující poskytovatele, kteří si aktivovali v Nastavení VZP Pointu tzv. denní přehledy, obdrží na registrovaný e-mail notifikaci o doručeném dopisu.

O přístup do VZP Pointu je možné zažádat osobně na kterékoliv pobočce VZP nebo doručením vyplněných dokumentů, které jsou k dispozici na stránce www.vzp.cz/e-vzp/registrace/vzp-point. Po schválení žádosti bude s poskytovatelem následně podepsána smlouva a bude mu zřízen přístup do VZP Pointu. Přes něj je možné v případě potřeby zastupovat i více poskytovatelů zdravotních služeb najednou.

Distribuce dopisů pro poskytovatele bez přístupu na VZP Point proběhne tradiční formou.