Informace o Covid-19

Buďte ohleduplní a chraňte před infekcí koronavirem sebe i ostatní.

Prosíme, používejte na klientských pracovištích VZP respirátory FFP2, ev. jiný způsob bezpečného zakrytí úst i nosu. Naši zaměstnanci je samozřejmě při jednání s vámi mít budou.

Pro očistu rukou můžete na našich pracovištích použít připravenou dezinfekci s virucidním účinkem.

Snažte se také dodržovat odstup od ostatních osob a respektujte, že počet osob nacházejících se na klientském pracovišti je regulován tak, aby mezi sebou mohly dodržovat doporučený odstup minimálně 2 metry.

Vážení klienti, prosíme, ověřte si před cestou  na pobočku její aktuální úřední hodiny. Současně prosíme, v komunikaci s námi využívejte přednostně bezkontaktní možnosti. Nejjednodušší je to přes aplikaci Moje VZP a prostřednictvím webových formulářů.


V komunikaci s námi využívejte přednostně bezkontaktní možnosti:

  • kontaktní formulář, pokud chcete, abychom vám sami zavolali
  • boxy/schránky umístěné na pobočkách, do kterých můžete vložit vyplněné žádosti/formuláře/jiné písemnosti
  • e-mailovou adresu info@vzp.cz
  • infolinku VZP 952 222 222
  • infolinku s textovým přepisem hovoru pro neslyšící a osoby se zhoršenou kvalitou sluchu a funkcí „text to speech“ během hovoru, která umožňuje využít službu i osobám s poruchami řeči (se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou ztrátou). 
  • aplikaci Moje VZP a portál VZP Point
  • náš Facebook a Instagram.

Žádosti o příspěvek z fondu prevence můžete podat elektronicky, nebo zaslat poštou či datovou schránkou.

Řadu záležitostí si teď můžete vyřídit on-line prostřednictvím webových formulářů (přeregistrace k VZP, registrace do aplikace Moje VZP, přihláška do KPZ, žádost o nový průkaz pojištěnce, nahlášení čísla bankovního účtu, oznámení o zahájení/ukončení samostatné výdělečné činnosti, přihlášení mezi státní pojištěnce nebo mezi OBZP)  


Průběžně sledujte aktuální informace.


Potřebujete informace ohledně cestování, výsledků prováděných testů, zdravotních potíží, rizikových kontaktů, karantény a dalších témat spojených s koronavirem?

Volejte linku 1221, na vaše dotazy zde odpoví proškolení operátoři.

Linka 1221 je dostupná 7 dní v týdnu, pracovní dny: 8.00 – 19.00 hod., víkendy: 9.00 - 16.30 hod.

Další informace naleznete také zde:


Dodržujte zásady zvýšené osobní hygieny.

Jedním z preventivních doporučení, jak se chránit před možnou nákazou koronavirem, je dodržování hygienických pravidel. Patří mezi ně i časté mytí rukou či používání antibakteriálního gelu s obsahem alkoholu. Zda postupujete při mytí rukou či jejich dezinfekci správně, si ověřte na základě níže zveřejněných postupů vydaných Světovou zdravotnickou organizací. Návody si můžete prostřednictvím intranetu rovněž stáhnout. Další informace týkající se hygieny rukou jsou k dispozici na stránkách Státního zdravotního ústavu.