Ing. Jaroslav Vítků

ředitel Odboru vymáhání a správy pohledávek pro Regionální pobočku Brno

Práce ve VZP je v menších regionech stále považována za prestižní zaměstnání. Je vnímána jako velká, celorepubliková instituce.

Do VZP jsem nastoupil v době jejího vzniku v roce 1992, čerstvě poté, co jsem ukončil studia. Stát u jejího zrodu pro mne byla velká příležitost. Prošel jsem několika pozicemi od referenta provozu, referenta výběru pojistného, vedoucího oddělení na okresní pojišťovně. V současné době vedu oddělení kontroly a správy pohledávek.

Velice si cením toho, že se mi za podpory pojišťovny podařilo zdárně při zaměstnání dokončit vysokou školu.

Klíčový pro můj postup ve VZP byl zájem o dění kolem sebe a snaha stát se odborníkem ve své oblasti. Možnost zapojit se do něčeho nového či zlepšovat stávající metody práce mě velmi baví.

Jsem spokojen s tím, jak se o nás pojišťovna stará. Máme mnoho nadstandardních benefitů – týden dovolené navíc, sociální volno, příspěvek na penzijní a životní připojištění a velký příspěvek na stravenky. Tyto benefity rozhodně nelze brát jako samozřejmost. Mou spokojenost zvyšuje i fakt, že se mi daří skloubit práci a volno. Mohu se tak svým koníčkům věnovat pravidelně.

Pojišťovna má co nabídnout svým zaměstnancům, a proto ji rozhodně mohu doporučit jako místo pro nastartování kariéry. Práce v naší společnosti je v menších regionech stále považována za prestižní zaměstnání a samotná VZP je vnímána jako velká, celorepubliková instituce.