Kolik ušetříte?

TŘÍČLENNÁ RODINA S MIMINKEM NA CESTĚ UŠETŘÍ S VZP ROČNĚ AŽ 16 100 Kč

Rodiče s jedním dítětem a druhým na cestě mohou během jednoho kalendářního roku (při splnění stanovených podmínek) čerpat z fondu prevence VZP příspěvky v řádech desetitisíců korun ročně. Navíc ještě mohou další peníze ušetřit díky slevám u partnerů Klubu pevného zdraví. Inspirujte se příkladem naší rodiny Procházkových.

MAMINKA, 29 LET, je nyní ve 4. měsíci těhotenství. Pečuje o své zdraví, chodí plavat a ráda si zajde relaxovat do solné jeskyně. Preventivně si nechává vyšetřit kožní znaménka. Před otěhotněním se nechala očkovat proti klíšťové encefalitidě a pravidelně docházela darovat krev, kdy za svou dlouhodobou aktivitu byla oceněna „Plaketou ČČK“. Po porodu své první dcery si pořídila monitor dechu pro novorozence. Nyní, při druhém těhotenství si dává více pozor na péči o zuby a rozhodla se tedy pro dvě návštěvy dentální hygieny po dobu těhotenství.

Prvotrimestrální screening (program Maminka) 1 500 Kč
Dentální hygiena (program Maminka) 1 000 Kč
Na druhé těhotenství mamince zbývá dočerpat ještě 500 Kč, o které může požádat do 12 měsíců od porodu druhého miminka.  
Monitor dechu (program Maminka) 1 800 Kč
O monitor žádala maminka zkraje roku (do 12 měsíců od porodu dcerky), ještě než zjistila, že je těhotná. Dočerpala si tak částku 3000,- na první těhotenství , kdy žádala o 1 200Kč na prvotrimestrální screening.
Plavání (pohybové aktivity) 500 Kč
Solná jeskyně (neaktivní dárce krve) 500 Kč
Očkování proti klíšťové encefalitidě 500 Kč
Vyšetření kožních znamének dermatoskopem 500 Kč

Maminka při splnění podmínek získá z fondu prevence 6 300 Kč.

TATÍNEK, 35 LET, se rozhodl se žít zdravěji, chodí pravidelně plavat a do sauny. Nezapomíná na prevenci, a proto pravidelně dochází na dentální hygienu a po létě si nechává vyšetřit mateřská znaménka. Volný čas také tráví rád s rodinou v přírodě, proto se nechal očkovat proti klíšťové encefalitidě. Také aktivně daruje bezplatně krev.

Plavání (pohybové aktivity) 500 Kč
Komplexní onkologická preventivní prohlídka 3 000 Kč
Sauna (aktivní dárce krve) 2 000 Kč
Dentální hygiena (aktivní dárce krve) 1 000 Kč
Očkování proti klíšťové encefalitidě 500 Kč
Vyšetření kožních znamének 500 Kč

Tatínek při splnění podmínek získá z fondu prevence 7 500 Kč.

DCERA, 11 měsíců. Od 6 měsíců s maminkou navštěvuje vaničkování kojenců a na doporučení dětské lékařky ji maminka nechala naočkovat proti rotavirovým nákazám. Po porodu nakoupila maminka pomůcky v lékárně (krém na opruzeniny a tělový olej), na které maminka čerpala příspěvek na základě poukazu, který získala při splnění oznamovací povinnosti, když VZP oznámila narození dcery.

Plavání kojenců (pohybové aktivity pro kojence do 1 roku) 800 Kč
Očkování proti rotavirovým infekcím 1 000 Kč
Pomůcky pro novorozence 500 Kč

Dcera získá při splnění podmínek z fondu prevence 2 300 Kč

a další příspěvky, např. příspěvky na navazující kurz plavání pro děti může maminka v jednom kalendářním roce čerpat po dovršení jednoho roku dítěte.  

Celá rodina dále ušetří na nákupech u partnerů Klubu pevného zdraví, do kterého se mohou zaregistrovat všichni klienti VZP. Tedy nejen Procházkovi, ale i vy můžete získat zajímavé slevy. Například na nákup doplňků stravy, zdravé výživy, dentální hygienu, v optikách, při sportování i jinde.

Sportovní oblečení a vybavení až 30 %
Knihy a společenské hry až 25 %
Cestovní pojištění 30 %
Kompletní brýle 20 %
Doplňky stravy 15 %

Více na www.klubpevnehozdravi.cz