Léčebně-ozdravný pobyt Mořský koník 2020

V roce 2020 se ve spolupráci s CK Kovotour Plus, s.r.o., uskutečnily od konce června do poloviny září čtyři po sobě jdoucí třítýdenní turnusy u Černého moře v Bulharsku. Pobytů se účastnily děti ve věku od 7 do 16 let pojištěné u VZP, které jsou chronicky nemocné některým z onemocnění, které odpovídá stanoveným zdravotním indikacím, neléčí se nebo neléčily pro některou z kontraindikací pobytu a jsou schopné respektovat podmínky léčebně-ozdravného režimu.

Léčebné účinky má především přímořské klima, čistá mořská voda s obsahem soli a jodu, ale i kvalitní pravidelná strava s dostatečným pitným režimem. Důležitá je také dostatečná fyzická aktivita pod odborným vedením a režim celého dne přizpůsobený všem dětem různých věkových kategorií. Děti mají pevně stanovený režim dne s pravidelnou zdravotní a edukační péčí včetně vstupního, průběžného a závěrečného vyhodnocení léčebně ozdravného pobytu lékařem.

Pobyt u moře prospívá imunitnímu systému pomocí minerálů a stopových prvků, jako je sodík, vápník nebo jód, které mají blahodárný vliv zejména na zdraví pokožky (např. atopický ekzém nebo lupenka). Mořský vzduch je vlhký, slaný a přesycený minerály. Uvedené látky posilují také bezproblémový krevní oběh a látkovou výměnu, pomáhá rozpouštět hleny v dýchacích cestách a čistí sliznice. Navíc nízká koncentrace prachových a pylových částic u moře je ideální pro pobyt alergiků a astmatiků. Slaná voda pak pomáhá stabilizovat atopickou pokožku, sluneční paprsky pomáhají získat vitamin D, který je důležitý stavební kámen imunity. Podpora imunity dítěte a posílení psychické a fyzické odolnosti oslabeného organismu je hlavním benefitem léčebně ozdravných pobytů u moře.

O konání léčebně-ozdravných pobytů v roce 2021 vás budeme včas informovat.