Informace pro vaše zdraví

Informace pro vaše zdravíVšeobecná zdravotní pojišťovna již od svého vzniku vydává pro své klienty brožurky a další materiály zaměřené na prevenci, rozpoznání a léčbu častých zdravotních problémů a chorob dětí i dospělých. Některé z nich nyní vydáváme v aktualizované podobě a nové moderní grafické úpravě, přidáme ale i další témata pro vaše zdraví.

Brožurky můžete získat na pobočkách VZP nebo si je stáhnout zde:

Všeobecná zdravotní pojišťovna také podporuje a řadu let podporovala různé aktivity zaměřené na zdravý životní styl, vhodné a vyvážené stravování, prevenci závislosti na alkoholu a drogách včetně tabáku, pohybové aktivity, prevenci úrazů atd.

Zajímavé informace týkající se zdravého životního stylu najdete na webu na níže uvedených adresách.

Žij zdravě

V České republice trápí nadbytečné kilogramy každého třetího člověka, obezita každého pátého. Lidé si často neuvědomují, že s postupující ručičkou na váze se zvyšuje i zdravotní zátěž pro celý organismus, a tím náchylnost k řadě civilizačních onemocnění. Proto se VZP věnuje osvětě a prevenci a prostřednictvím různých preventivních programů usiluje o změnu myšlení a chování veřejnosti. Stačilo by dodržovat tzv. rovnici zdravého života: lépe jíst plus více se hýbat rovná se zdravě žít, kterou propagoval nejznámější projekt VZP Žij zdravě.

Edukační kampaň Žij zdravě byla zaměře na na zvýšení povědomí české veřejnosti o problematice obezity, nadváhy a souvisejících zdravotních komplikací. Portálwww.ZijZdrave.cz, poskytuje mnoho užitečných rad odborníků. Jeho návštěvníci si mohou spočítat BMI a zjistit, kolik energie vynaloží za celý den v práci nebo při víkendovém úklidu, či jaká je energetická hodnota jejich oblíbených jídel. Nechybí recepty na zdravé pokrmy, přehled vhodných sportovních aktivit, zajímavé rozhovory a názory odborníků na známé mýty spojené se zdravým životním stylem. 

Jako součást celostátního projektu Žij zdravě se konaly různé akce: pozornost přitáhly hlavně "jízdy kuchařů" po českých školách nebo soutěže o nejlepší školní oběd.