VZP vyčlenila na pomoc zaplaveným 35 milionů korun

11. 6. 2013

Více než 35 milionů korun vyčlenila v minulém týdnu VZP na pomoc svým klientům, které postihly nynější povodně. Všechny peníze byly uvolněny z fondu prevence a nehrozí tedy, že by chyběly na zdravotní péči. Jen na zájmu zaplavených lidí teď bude záležet, kolik z uvolněné částky vyčerpají.

Dvacet milionů korun uvolnila VZP na dezinfekční prostředky a ochranné pomůcky. Nárok na příspěvek ve výši 500 korun má každý klient VZP, který doloží potvrzení z radnice, že jeho obydlí bylo zatopeno, a předloží účet, že dezinfekční prostředky či ochranné pomůcky nakoupil od 3. do 30. června 2013. Příspěvky budou vypláceny až do konce července. Více informací v aktualitě VZP přispěje zatopeným lidem na dezinfekci a čisticí prostředky.

Dalších 15 milionů vyčlenila VZP na očkování svých klientů proti žloutence typu A, případně A a B. Výše příspěvku se pohybuje od 750 do 1300 korun v závislosti na věku klienta a vakcíně. Zájemci si nejprve musí vyzvednout v pobočce VZP voucher, poté u lékaře zaplatí za vakcínu a po aplikaci si mohou nechat částku proplatit opět na pobočce. Více informací naleznete v aktualitě VZP přidá klientům na očkování proti žloutence. A nejen těm zaplaveným.

Bezmála na milion korun pak vyjde nabídka VZP čtyřem nejvíce postiženým obcím ve Středočeském a Ústeckém kraji. Z obcí Vestec, Křinec, Křešice a Hřensko je pojišťovna připravena poslat všechny děti ve věku 6-8 let na třítýdenní pobyt k moři.

VZP také vyhlásila sbírku mezi svými zaměstnanci, jejíž výtěžek bude věnován některé ze zaplavených obcí. O výši částky i o vybrané obci budeme informovat v příštích dnech.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí