VZP uspěla v soutěži Zaměstnavatel roku. Získala cenu za přístup k hendikepovaným

17. 6. 2016

Všeobecná zdravotní pojišťovna uspěla jako jediná zdravotní pojišťovna v Česku v soutěži Zaměstnavatel roku. Za svůj přístup k lidem s hendikepem získala 2. místo v kategorii Zaměstnavatel bez bariér. Garantem této kategorie je Konto Bariéry.

Ilustrační obrázek

„Na rozdíl od jiných velkých firem v této soutěži VZP zaměstnává výrazně více osob se zdravotním postižením, celé 3,5 % z celkového počtu zaměstnanců, a to i na manažerských a odborných pozicích,“ uvedla ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Diplom převzala za VZP personální ředitelka Alena Staňková. „Ocenění si velmi vážíme. Zdravotně postiženým kolegům se snažíme vycházet maximálně vstříc. Připravili jsme pro ně program Handicap, díky kterému mají možnost poznat prostředí v naší firmě a přesvědčit se, zda je pro ně práce ve VZP vhodná. Pracovní zkušenosti tak získalo už více než 100 kolegů, z nichž pětina našla v naší firmě trvalé uplatnění,“ připomněla Staňková.

VZP navíc loni spustila projekt VZPoura úrazům, který je zaměřen na prevenci úrazů mezi dětmi a mládeží. I v tomto případě jsou ambasadory projektu hendikepovaní kolegové. Prostřednictvím organizovaných setkání na základních školách se snaží dětem přiblížit problematiku úrazů, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum. Setkání se zúčastnilo již více než 10 tisíc dětí.