VZP dohodla zajištění péče ve Šluknovském výběžku

23. 7. 2019

Ilustrační obrázek

Všeobecná zdravotní pojišťovna se dohodla se zástupci Krajské zdravotní a.s. na způsobu zajištění zdravotních služeb pro své pojištěnce v oblasti Šluknovského výběžku. Uvedená dohoda řeší postup komplexního zajištění zdravotních služeb, stabilizaci a zlepšování dostupnosti zdravotní péče v celém regionu Šluknovského výběžku i ve vazbě na mimořádnou situaci v Lužické nemocnici.

S podrobnostmi dohodnutého řešení seznámí společně zástupci VZP a Krajské zdravotní a.s. ministra zdravotnictví na jednání ve středu 24. 7. 2019. Zástupci Krajské zdravotní a.s. téhož dne seznámí s podrobnostmi radu Ústeckého kraje.

„Bez ohledu na současnou situaci ve Šluknovském výběžku VZP intenzivně koncepčně řeší dostupnost a kvalitu zdravotní péče pro své klienty ve všech hůře dostupných lokalitách ČR,“ řekl náměstek ředitele VZP pro zdravotní péči David Šmehlík. „Prioritou je vyrovnávání regionálních rozdílů v dostupnosti péče tak, aby klienti VZP i v těchto oblastech měli stejně dostupnou a kvalitní péči jako například klienti žijící ve velkých městech,“ doplnil. Právě pro hůře dostupné oblasti vytvořila VZP například speciální úhradový mechanismus, který má zvýšit jejich atraktivitu pro poskytovatele zdravotních služeb.

Mgr. Oldřich Tichý, MBA
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí