Svišti na dopravním hřišti

23. 5. 2019

V sobotu 1. června se koná ve Vlašimi den bezpečné dopravy s názvem Svišti na dopravním hřišti. Vše startuje ve sportovním areálu Na Lukách ve 13 hodin. VZP je partnerem této akce, kterou pořádá město Vlašim.

Ilustrační obrázek

Den bezpečné dopravy ve Vlašimi je připravován interaktivně, aby se návštěvníci všech věkových kategorií něco nového dozvěděli, mohli si zahrát a pobavit se a něco zajímavého si mohli i vyzkoušet. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže a mnoho dalšího. Všechny aktivity spojuje téma bezpečného chování v silničním provozu.

VZP se zaměřuje na prevenci dětských úrazů a nehod projektem VZPoura úrazům.

Projekt je založen na edukačních setkáních žáků základních a středních škol s hendikepovanými pracovníky VZP. Tito lidé jsou sami po úrazu upoutáni na invalidní vozík nebo se s následky úrazu celoživotně potýkají. Z vlastní zkušenosti tak dobře vědí, jaké je to žít s trvalými následky po vážném zranění, a dokážou svou zkušenost předat dětem. V rámci školních besed se studenti neotřelou formou seznámí s problematikou úrazů, s rizikovostí určitých životních situací a poučí se o tom, jak lze vhodnými preventivními opatřeními omezit rizika úrazů na minimum.

Plakát ke stažení zde.

Kdy: 1.6.2019, od 13:00 do 18:00
Kde: Sportovní areál Na Lukách, Vlašim