Připravujeme pro vás příspěvky na rok 2020

1. 12. 2019

Už teď se můžete těšit na finanční příspěvky z fondu prevence nebo třeba na Mořského koníka.

Ilustrační obrázek

Příspěvky pro děti i dospělé od miminek po seniory, pro maminky, bezpříspěvkové dárce krve i dárce orgánů vyhlásíme hned na začátku roku 2020. Čeká vás i několik novinek...

Pokud jste letos nestihli termín 30. 11., kdy skončila možnost podat žádost o většinu příspěvků, nezoufejte. V roce 2020 budeme k žádosti o příspěvek přijímat platební doklady s datem vystavení od 1. 10. 2019, které nebudou starší než 3 měsíce od data vystavení. Žádosti přijaté od 1. 1. 2020 jsou ale samozřejmě vždy považovány za žádost o příspěvek pro rok 2020, nejedná se o dočerpání příspěvků z roku 2019.

Do konce prosince 2019 je ještě možno požádat o příspěvek pro těhotné ženy na prvotrimestrální screening a na kurz přípravy k porodu pořádaný porodnicí, o příspěvek pro diabetiky v rámci programu VZP PLUS - DIABETES a o příspěvky na bezlepkovou dietu a na nízkobílkovinnou dietu.

Připravujeme i akci Mořský koník, tradiční léčebně-ozdravné pobyty pro děti. V roce 2020 se budou konat u Černého moře v Bulharsku. Podmínky pro účast se nemění, opět jsou určené chronicky nemocným dětem od 7 do 16 let, kterým jejich lékař vypíše a potvrdí návrh na pobyt. Všechny potřebné informace včetně termínu zahájení příjmu přihlášek na klientských pracovištích VZP se dozvíte včas na našich webových stránkách.

Sledujte www.vzp.cz/vyhody, ať vám nic neuteče.