Práce ve VZP láká desetitisíce lidí

11. 9. 2013

VZP je mimořádně žádaný zaměstnavatel. Jen na webových stránkách největší zdravotní pojišťovny zavítají do sekce s nabídkou volných míst zhruba tři tisíce zájemců každý týden. Další lidé posílají své životopisy ať už na konkrétní nabídku práce nebo s žádostí o zařazení do databáze uchazečů o místo. Velký zájem je o práci ve VZP i mezi hendikepovanými, s nimiž pojišťovna spolupracuje v rámci dlouhodobého projektu.

Reálnou možnost na získání práce ve VZP má kolem patnácti lidí měsíčně. Zhruba tolik míst se totiž každý měsíc v pojišťovně uvolní. Většinou jde o přirozenou obměnu zaměstnanců (odchody na rodičovskou dovolenou, do důchodu a další personální změny).

VZP v současné době zaměstnává přibližně tři a půl tisíce lidí. Za posledních pět let se počet zaměstnanců snížil o dvanáct set (z cca 4 700 na 3 500).

Přestože celkem se počet zaměstnanců pojišťovny za pět let snížil o 25 %, procento zaměstnanců se zdravotním postižením zůstává téměř stejné. Ve VZP jich pracuje přes 80. Samozřejmostí jsou proto bezbariérová pracoviště, parkování pro invalidy, upravené výtahy či toalety i individuální řešení pracovních pomůcek a podmínek. Zdravotně postižení v rámci dlouhodobého projektu pro hendikepované mohou průběžně zasílat svoje životopisy a motivační dopisy na všechny regionální pobočky.

Od jara letošního roku je VZP navíc nově zapojena do projektu Metropolitní univerzity Praha a Nadačního fondu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Tato aktivita umožní získat odbornou praxi desítce studentů s pohybovým postižením. Z Metropolitní univerzity Praha přišel před časem do VZP jako absolvent například i David Drahonínský, úspěšný pracovník pojišťovny a držitel zlaté medaile v lukostřelbě na paralympiádě v Pekingu.

Pojišťovna má také trainee program pro ostatní studenty a absolventy, kteří chtějí získat praxi ve velké a významné společnosti. Celkem se do něj zapojí průběžně bezmála 180 lidí. Cílem tohoto programu není jen pomáhat mladým lidem vstupujícím na trh práce, ale také najít talentované a motivované budoucí zaměstnance.

Více o zaměstnání ve VZP najdete na adrese http://www.zdravakariera.cz/

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí