Poskytovatele zdravotních služeb a uživatele aplikace EP2-Workspace čeká změna

6. 12. 2020

Ilustrační obrázek

Z důvodu ukončení podpory technologie Adobe Flash k 10. lednu 2021 plánujeme modernizovat aplikaci EP2 – Workspace. Odstávka aplikace proběhne 18. prosince 2020 a provoz nové aplikace bude zahájen 9. ledna 2021.

Přechodem do nezávislého prostředí HTML5 se sníží závislost na operačním systému, prohlížeči a platformě Adobe Flash Player při zachování stávajících funkcionalit aplikace. Nová aplikace bude plně podporovat provoz na současných verzích operačních systémů MS Windows 10 a macOS Catalina 10.15 s instalací Adobe Acrobat Reader DC – Continuous Release | Version 2020.013.20066. Provoz na nižších verzích operačních systémů není podporován a může znamenat bezpečnostní riziko. Webový prohlížeč musí být certifikován pro podporu HTML5. Doporučujeme aktuální verze MS Edge a Google Chrome, pro tyto prohlížeče poskytujeme technickou podporu aplikace.

Pokud používáte hromadné podepisování, tak z důvodu zajištění odpovídající podpory a maximální bezpečnosti bude možné doplněk pro tuto funkcionalitu instalovat pouze v prostředí MS Windows. VZP ČR podporuje instalaci pod operačním systémem Microsoft Windows 10 a prohlížeči Google Chrome, nebo MS Edge.

Harmonogram změn:

  • Odstávka aplikace: od 18. 12. 2020
  • Zahájení provozu nové aplikace EP2 – Workspace: 9. 1. 2021

S ohledem na výše uvedený harmonogram doporučujeme plánované úkony v aplikaci EP2 – Workspace provést do 17. 12. 2020. V případě nezbytných změn v době odstávky aplikace je možné dokumenty podepisovat elektronicky mimo aplikaci, stačí se domluvit s referentem/referentkou oddělení správy smluv příslušné regionální pobočky VZP ČR na zaslání dokumentů prostřednictvím e-mailu.

Věříme, že podporu současných technologií uvítáte a modernizace aplikace vám umožní vytvářet, editovat a podepisovat smluvní dokumenty s VZP ČR bezpečně a efektivně.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na e-mailovou adresu ep2w_sml@vzp.cz.