Na Tank power show do Přelouče

24. 4. 2019

Sobota 11. května bude v Přelouči u Pardubic patřit milovníkům dějin, zejména období 2. světové války. Celodenní akce nabídne zážitkový, výukový i zábavný program ve vojenském stylu.

Ilustrační obrázek

Letošní ročník této tradiční akce je věnován vzpomínce na generála Jaroslava Klemeše, příslušníka československého zahraničního odboje a paradesantního výsadku Platinum-Pewter. Jednotlivá soutěžní stanoviště v rámci branného závodu pro děti od 9 do 15 let budou propojena otázkami spojenými s tímto obdobím dějin.  

Pro menší děti jsou připraveny „Přeloučské hry“, v rámci kterých budou procházet soutěžními stanovišti a získávat razítka za splněné úkoly. Nasbíraná razítka si děti po skončení akce vymění za drobné odměny.

Na polygonu bude k vidění dobová ukázka Klubu vojenské historie, zaměřená na válku v Indočíně, připraveny jsou exhibice na sportovních čtyřkolkách QUAD a projížďky v pásovém vozidle BVP-1. Připravena je výstava současné i historické vojenské techniky s modely tanků a offroad vozů, Městská policie Pardubice představí činnost psovodů, zástupci Střední průmyslové školy chemickotechnologické kriminalistickou daktyloskopii, Český červený kříž pak ukázky první pomoci.

Bude také možné vyzkoušet si aquazorbing, akční laserovou hru Battlefield Live, lanové centrum, airsoftovou střelnici nebo se projet na čtyřkolkách.

V červenobílém stanu zástupci VZP ČR seznámí zájemce s letošními příspěvky pro klienty, s aplikací Moje VZP nebo s nabídkou partnerů Klubu pevného zdraví. Děti se zabaví dovednostními soutěžemi.   

Tank power show startuje v Přelouči úderem 10 hodiny. Vstupné pro děti od 3 let je 60 Kč, pro dospělé 80 Kč.

Kdy: 11.5.2019, od 10:00 do 17:00
Kde: Tank Power, Přelouč