Datový architekt / architektka - Praha

Od letošního roku začínáme budovat Nový Informační Systém VZP - jde o jeden z největších projektů v IT oblasti v ČR!

Chcete se podílet na budování nového IS a být součástí týmu Enterprise architektury? Chcete být při budování Datové architektury VZP a mít možnost jí ovlivnit a spoluvytvářet? Přidejte se k nám!!! Náš IS je vytvářen na principech SOA architektury a využívá nejpokrokovější technologické trendy z oblasti IT.

Místo výkonu práce: Praha

Co Vás čeká u nás?

  • definice strategie a standardů Datové architektury ve VZP, její řízení a údržba
  • odpovědnost za logický datový model IS a mapování business entit do něho
  • definice metodik pro správu dat a kontrola jejich dodržování
  • odpovědnost za kompatibilitu (interoperabilitu) dat v informačním systému VZP
  • navrhování datových služeb jako službu pro Integrační vrstvu
  • spolupráce s ostatními týmy a kolegy ve VZP – business a IT
  • podílení se na přípravě technické specifikace řešení – datové architektury
  • zodpovědnost za návrh nových datových komponent v souladu s Enterprise architekturou
  • tvorba a údržba standardní dokumentace datových modelů
  • zodpovědnost za kompletnost a konzistenci Datové architektury / modelů a mapování na základě požadavků business útvarů

Co potřebujeme od Vás?

  • VŠ / SŠ vzdělání nejlépe technického směru
  • praxi v obdobné pracovní pozici, ideálně alespoň 3 roky
  • komunikační dovednosti - jak s IT kolegy, tak s bussiness světem
  • schopnost řešit problémy v týmu a umět si vhodně stanovovat priority v rámci projektů
  • orientaci v nových technologiích ICT
  • orientace v problematice zdravotního pojištění je výhodou
  • znalost DB Oracle je výhodou
  • znalost a zkušenost v používání principů ITIL a TOGAF je výhodou

Co nabízíme?

  • práci na zajímavých a inovativních IT projektech, pestrost projektů díky vývoji software na zakázku i vývoji vlastních produktů
  • spolupráci se špičkovými  IT odborníky a nadšenci
  • stabilní práci pro jedničku na trhu ve zdravotním pojištění (máme 6 milionů klientů)
  • příjemné pracovní prostředí v centru Prahy.
  • odpovídající motivační odměn
  • 5 týdnů odpočinku na dovolené, stravenky
  • další volno (Sociální volno, sick days) a flexibilní pracovní doba je samozřejmostí
  • služební notebook a telefon
  • odborný rozvoj a vzdělávání
  • osobní rozvoj v oboru a rozšíření svých znalostí a dovedností v mnoha směrech
  • Adresa pracoviště: Orlická 4, Praha 3

Doplňující informace

Zaujala Vás tato pozice?

Ozvěte se nám.

Mgr. Eva Šostá
vedoucí personálního oddělení Ústředí