Šárka Koutníková, DiS.

personalistka personálního oddělení pro Regionální pobočku Ústí nad Labem

Šárka Koutníková, DiS.Po letech strávených péčí o děti jsem se chtěla začít realizovat. Moje kariéra začala na pozici referentka pořizování dat. Od února roku 2011 pracuji jako personalistka, což považuji za velký úspěch.

Do pojišťovny mě přivedla naprostá náhoda v době, kdy jsem před 4 lety byla na rodičovské dovolené. Tehdy jsem dostala nabídku pracovat ve VZP na zkrácený pracovní úvazek pro personální oddělení. Po počátečním období, kdy jsem pracovala jako referentka pořizování dat, jsem brzy postoupila na pozici odborné referentky strategie a rozvoje lidí a sociální politiky. Získala jsem tak příležitost pracovat samostatněji s větší mírou odpovědnosti a poznala řadu zajímavých lidí, ze kterých se po čase stali mí přátelé. Přestože jsem byla spokojená, neusnula jsem na vavřínech a počátkem roku 2011 nastoupila na pozici personalistky, což považuji za velký úspěch.

Upřímně si myslím, že za posun v kariéře vděčím své nadřízené, která mi důvěřovala a nebála se mi svěřit náročnější úkoly. To mě neustále nutilo rozšiřovat si obzory. V současné době studuji na vyšší odborné škole, obor personální práce.

V práci si vážím lidí, kteří se nebojí přiznat, že udělali chybu, a také těch, kteří jednají na rovinu a dokážou lidi motivovat pochvalou nebo poděkováním za odvedenou práci.

Péče o zaměstnance Všeobecné zdravotní pojišťovny je na velmi dobré úrovni a počet poskytovaných výhod není nikterak malý. Do péče o zaměstnance samozřejmě řadím i možnost profesního rozvoje. Nabídek seminářů a školení je dostatek, takže jsem spokojená.

Mezi benefity, které využívám každý den, patří pružná pracovní doba. Díky ní mohu doprovodit ráno děti do školy a manžel je naopak odpoledne vyzvedává. Úkoly s dětmi dělá ten, kdo má právě čas a víkendy se snažíme trávit společně. V zimě chodíme bruslit nebo na procházky do přírody, jindy relaxujeme na chatě. Poslední dobou je to trochu náročnější, protože téměř každou sobotu dojíždím do školy. Musím ale přiznat, že doma to všichni zvládají. Manžel výborně vaří, takže mě bez problémů zastoupí, a já se na oplátku starám, když je delší dobu pracovně mimo domov. Je to prostě o vzájemné domluvě a toleranci.