Ing. Michal Adámek

projektový vedoucí v oblasti IT, Ústředí VZP ČR

Ing. Michal AdámekVždy, když jsem potřeboval, mi VZP vyšla vstříc. Dokonce jsem mohl několik měsíců pracovat z domova.

Přestože ve VZP pracuji již 15 let, pořád se mám kam posouvat a kariérně stoupat. Důležité přitom pro mě je, že cítím podporu nadřízených v různých situacích. Vycházejí mi vstříc v případě školení, ale i když si potřebuji vzít půlden volna na oběhání úřadů. Vždy, když jsem potřeboval, vyšla mi VZP vstříc. Dokonce jsem mohl několik měsíců pracovat z domova. Vážím si i svých kolegů a kolegyň, firemního prostředí a kultury a hlavně toho, že ve VZP se na zaměstnance pohlíží jako na člověka, nikoliv jako na jednotku pracovního kapitálu. Ten, kdo je ctižádostivý, má chuť něco změnit, dokáže sám sebe motivovat a nebojí se zeptat, bude vždy mít náskok před těmi, kteří jenom čekají s otevřenou náručí. Jsem týmový hráč, a tak mne baví práce na projektech a komunikace s lidmi v projektových týmech.

Díky mému pracovnímu nasazení je někdy obtížnější skloubit práci s rodinou a volným časem. Je to dáno i tím, že často pobývám v Praze a zároveň dálkově studuji VŠ, proto své volno nejraději trávím s dětmi a manželkou.

Přesto bych práci ve VZP bez váhání doporučil svým známým. Člověk pozná fungování velké organizace zevnitř, pochopí, že „každá mince má dvě strany“ a nic není tak jednobarevné, jak nám média den co den předkládají.