Gabriela Kotrčová

specialistka služeb klientům pro Regionální pobočku Brno

S odstupem času mohu konstatovat, že práce ve VZP je pro mě nejen zaměstnáním, ale i velkou školou života.

Moje kariéra ve VZP začala roku 1992 na pozici sekretářky ředitele tehdejší okresní pojišťovny. Od té doby jsem prošla nejen několik pracovních pozic, ale stihla i dvě mateřské dovolené. Od letošního roku pracuji na pobočce v Jihlavě jako specialista služeb klientům a s odstupem času mohu konstatovat, že práce ve VZP je pro mě nejen zaměstnáním, ale i velkou školou života.

Zcela zásadní pro mě bylo zařazení do rozvojového programu pro klíčové a talentované zaměstnance, ve kterém jsem získala mnoho nových zkušeností a dovedností. Mou srdeční záležitostí jsou marketingové aktivity, protože při nich mohu, jako empaticky a proklientsky zaměřený člověk, pracovat a komunikovat s lidmi – a to mě baví a dále rozvíjí. Zapojuji do nich i rodinu, která mi pomáhá a vychází maximálně vstříc.

VZP vnímám jako moderní firmu třetího tisíciletí, která se stará o své zaměstnance a poskytuje jim řadu nadstandardů, bonusů a výhod. Zároveň od nich ale očekává proaktivní přístup a angažovanost při plnění pracovních povinností.