Ing. Petra Tomášková

Odborný referent/odborná referentka administrativy v oblasti výběru pojistného RP Plzeň - Referát peněžních operací

Do trainee programu jsem se přihlásila hlavně z důvodu, abych získala jako čerstvý absolvent vysoké školy praxi a následně pak našla vhodné uplatnění na trhu práce. Nabídka na internetových stránkách VZP mě oslovila především z toho důvodu, že nebyla časově omezená, z čehož jsem si odvodila, že VZP nemá zájem jen o nárazovou výpomoc, ale o dlouhodobější spolupráci se studenty a absolventy. Navíc jsem viděla velkou příležitost poznat fungování VZP a dozvědět se více o činnostech, které zaštiťuje.

Po úspěšném absolvování výběrového řízení jsem nastoupila na Odbor pojistného a správy pohledávek na tříměsíční stáž, kde jsem zajišťovala činnosti spojené s výběrem pojistného. Podpora a odborná pomoc kolegů byla vždy na velmi vysoké úrovni. Na oplátku jsem se snažila, abych podávala co nejlepší výkon. Díky příležitosti, kterou mi VZP trainee programem dala, jsem se naučila celou řadu nových věcí, ale zároveň jsem dostala možnost ukázat co ve mně je.

Během mé stáže jsem se přihlásila do výběrového řízení na pracovní pozici, která se aktuálně obsazovala. Výběrko jsem vyhrála. Nyní jsou mojí pracovní náplní činnosti převážně administrativního charakteru týkající se peněžních operací (vyřizování požadavků na vrácení přeplatků na zdravotním pojištění, převádění plateb, apod.). Uvidíme, kam se bude moje kariéra ve VZP dále vyvíjet. Jsem opravdu ráda, že jsem ji odstartovala právě tady!