Ing. Jan Neuman

Vedoucí oddělení správy registrů a přerozdělování

Do Trainee programu jsem se přihlásil proto, že to byla skvělá příležitost, jak si vyzkoušet znalosti v praxi. Na VZP ČR mě zaujalo, že se jedná o největší pojišťovnu v ČR a o rozsáhlou a stabilní organizaci.

Můj Trainee program probíhal zkráceně pouze 2 měsíce, ve kterých jsem se zaučoval do činností prováděných na Centrálním registru pojištěnců. Ale dozvídal jsem se mnoho informací i o chodu celé VZP ČR. Jak jsem se zaučoval, dostával jsem stále složitější úkoly a po vzájemné dohodě jsme změnili Trainee program na hlavní pracovní poměr. V současnosti pracuji na Oddělení správy registrů a přerozdělování jako Odborný referent správy centrálních registrů. Na našem oddělení se staráme o chod a správu registru všech pojištěnců v ČR. Mimo to komunikujeme s ostatními zaměstnaneckými pojišťovnami a provádíme nejrůznější analýzy.

Obecně mohou díky Trainee programu studenti získat zkušenosti a praxi, které jsou při hledání zaměstnání čím dál tím důležitější. Další obrovskou výhodou je to, že pokud se člověk osvědčí, má šanci získat práci na místě, které již zná.

Co vzkázat všem zájemcům z řad studentů?

Praxe a znalosti z praxe mnohonásobně zvýší Vaši uplatnitelnost na trhu práce.