Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Každý, kdo cestuje do zahraničí, by si měl sjednat cestovní pojištění. Na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) nelze ani při cestování po Evropě zcela spoléhat. Zdravotní péče, ke které EHIC opravňuje, nemusí být vždy dostatečná a zcela bezplatná, ve většině států se za lékařské ošetření platí minimálně spoluúčast. Cestovní pojištění poskytuje komplexní ochranu při pobytu v zahraničí.

V roce 2013 přináší cestovní pojištění řadu výhod a vylepšení. Výše limitů pojistného plnění u pojištění léčebných výloh vzrostla v základní sazbě z 2 miliónů na 3 milióny Kč, lze sjednat též pojištění s neomezeným limitem pojistného plnění. Došlo k výraznému zlevnění sazeb při cestách do oblasti Svět včetně USA. Nově studenti mohou získat až 30% slevu a došlo i ke zlevnění ročních paušálů, které jsou při častějším cestování velmi výhodné. Navíc pojištěná osoba nemusí myslet na to, aby se před cestou včas pojistila.

Klienti si mohou vybrat z 3 typů balíčků pojištění: MINI, OPTIMAL a ELITE.

Základní balíček MINI zahrnuje pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu. Doporučovaný balíček OPTIMAL navíc zahrnuje i úrazové pojištění a pojištění osobních věcí. Nejvíce služeb zahrnuje balíček ELITE, který oproti balíčku OPTIMAL obsahuje navíc i pojištění pro případ hospitalizace.

Pro rodiny s nezaopatřenými dětmi, pojištěnce VZP ČR, je určen tzv. „Rodinný paušál“, díky kterému získá rodina slevu až 75 %! Paušál lze sjednat již od 2 osob, přičemž musí být vždy jeden rodič a jedno dítě do 18 let nebo student do 26 let. Maximální počet osob je pak 5 (2 rodiče a 3 nezaopatřené děti). Cena za balíček OPTIMAL do Evropy na 1 rok je 1957 Kč pro celou rodinu, což vychází necelých 400 Kč pro jednoho člena rodiny na rok! Rodina pak může cestovat po Evropě opakovaně během 1 roku s délkou jednoho pobytu v zahraničí do 90 dnů.

Další možnosti připojištění

  • Nebezpečné, extrémní či profesionální sporty, sportovní soutěže
  • Pracovní cesta
  • Pojištění zásahu Horské záchranné služby pro Slovensko
  • Pojištění pro případ hospitalizace
  • Pojištění veterinární péče pro psy a kočky
  • Storno zájezdu

Slevy

  • 10 % sleva pro všechny pojištěnce VZP
  • 30% sleva pro studenty – pojištěnce VZP
  • až 75% sleva na Rodinný paušál

Cestovní pojištění si můžete vyjma pojištění storna zájezdu sjednat on-line, případně na pobočkách Pojišťovny VZP, a.s. a VZP ČR.

 

On-line cestovní pojištění

Kontaktujte nás - 952 222 222

E-komunikace


Pobočky

Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Praha Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj Mapa krajů

Úřední deska


O nás

Stáhněte si

© 2014 VZP ČR, Všechna práva vyhrazena